1 2 następna ostatnia

Park kieszonkowy – niewielka wyspa zieleni w dużym mieście
Park kieszonkowy (z ang. pocket park) to po prostu niewielki park. Tego typu przestrzenie zazwyczaj można spotkać w dużych miastach. Zlokalizowane są w pobliżu osiedli, na których brakuje terenów zielonych.
6
Blog SKO

SKO Łączki

SKO Łączki

Witamy w SKO Szkoły Podstawowej im. Stanisława Krupki w Łączkach. Zapraszamy do czytania naszego bloga i komentowania postów. Pozdrawiamy :)

"Smacznie i zdrowo" czyli dzień gofra z ulubionym owocem

Na koniec miesiąca poświęconego zdrowemu odżywianiu organizujemy DZIEŃ GOFRA, w czasie którego uczniowie sami pieką gofry dla całej naszej społeczności. Każdy z nas zjada gofry z ulubionymi owocami, dostarczając organizmowi niezbędnych witamin :)

0

Ostatni posiłek

Jednym z podstawowych zaleceń żywieniowych jest regularność spożywania posiłków określanych na 4-5 w ciągu dnia. Istotną kwestią jest zachowanie odpowiednich 3-4 godzinnych przerw między posiłkami. Kiedy jednak powinniśmy spożyć nasz ostatni posiłek?

2

Królewskie śniadanie

W powszechnej opinii najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia jest śniadanie – ale czy słusznie? Co najlepiej jeść na śniadanie, aby było ono smaczne, zdrowe i pożywne? W tym wpisie znajdziesz kilka najważniejszych faktów na temat roli śniadania w całodziennym jadłospisie.

1

Pomysł na pyszne i zdrowe śniadanie!

Mamy propozycje dla osób, które rano nie mają czasu na przygotowywanie posiłku ;)

1

Nawadniaj swój organizm

Codziennie powinno się wypijać co najmniej 2 litry płynów

2

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o zdrowym odżywianiu i stylu życia

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole zaprasza do udziału w konkursie!

0

Ryby raz w tygodniu ;)

Często słyszymy, że ryby są zdrowe. A jeśli nie lubisz ryb, czy warto się do nich zmuszać?

1

Co należy wiedzieć o produktach zbożowych?

Produkty zbożowe powinny stanowić podstawowe źródło energii w diecie człowieka. Produkty te dostarczają węglowodanów złożonych, błonnika pokarmowego oraz białka roślinnego.

1

Mniej tłuszczów!

Tłuszcz jest jednym z podstawowych składników pokarmowych i stanowi element prawidłowo zbilansowanej diety. Jednak na tłuszcze należy uważać...

2
1 2 następna ostatnia