Konkurs „SKO Blog Miesiąca”

 

W rywalizacji uczestniczą szkoły, które prowadzą blogi na platformie Szkolne Blogi, gdzie prezentują swoje działania związane z uczestnictwem w Programie SKO. Celem konkursu jest propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO oraz promowanie postaw współpracy w grupie. Co miesiąc, w okresie od września do czerwca, specjalnie powołana Komisja Konkursowa dokonuje oceny blogów plasujących się na miejscach od 1 do 10 w rankingu „Najpopularniejszych blogów”. Ranking oparty jest na odwiedzinach internautów.

 

Konkurs przeznaczony jest dla szkół, które prowadzą bloga szkoły oraz posiadają rachunek SKO Konto dla Szkoły.

 

W każdym miesiącu od września do czerwca przyznawane są bony upominkowe dla szkół i nauczycieli prowadzących blogi.

Regulamin konkursu (2023/2024)

 

Konkurs „Pytanie na Szkolnych Blogach”

 

Mogą brać w nim udział wszystkie dzieci do 13. roku życia. Na Blogu SKO regularnie publikowane jest pytanie z zakresu podstaw ekonomii i przedsiębiorczości. Poziom trudności pytania jest adekwatny do możliwości dzieci w wieku szkolnym. Zwykle pytanie odnosi się do informacji publikowanych w materiałach edukacyjnych SKO. Celem konkursu jest skłonienie dzieci do aktywnego zgłębiania wiedzy i odkrywania kolejnych tajników świata finansów.

 

Formuła konkursu jest bardzo prosta. Pięć osób, które najszybciej udzielą poprawnych odpowiedzi na pytanie zadane na platformie Szkolne Blogi, otrzyma drobne upominki rzeczowe z logotypem SKO. Na prawidłowe odpowiedzi czekamy pod adresem e-mail szkolneblogi@pkobp.pl do 24 godzin od momentu publikacji pytania konkursowego na platformie SzkolneBlog.pl. Wyniki rywalizacji ogłaszane są w serwisie Szkolne Blogi, w terminie do 4 dni roboczych od dnia zakończenia Konkursu.