20.01.2023

12 lat platformy Szkolne Blogi

Podziękowania, rozwój SKO oraz nasza wspólna pasja do edukacji.

Od 12 lat za pośrednictwem platformy Szkolne Blogi:

1. Pokazujemy kolejne nowości wprowadzane do programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności, w tym:

Książeczki na temat:

finansów,
przedsiębiorczości,
ekologii,
zdrowego odżywiania i niemarnowania żywności,
aktywnego stylu życia,
cyberbezpieczeństwa,
pierwszej pomocy.

Test wiedzy SKO, który utrwala i sprawdza informacje zawarte w książeczkach SKO. Test mogą rozwiązywać wszystkie zainteresowane osoby – zarówno dzieci, jak i dorośli.

Podczas dwóch edycji uczestnicy rozwiązali ponad 120 000 testów!

2. Świętujemy sukcesy w konkursach organizowanych przez PKO Bank Polski dla uczniów, szkół i Nauczycieli-Opiekunów SKO. Do wygrania (w różnych rywalizacjach) były między innymi tablice multimedialne, roboty i zestawy do nauki robotyki oraz nagrody finansowe. Obecnie trwa kolejna edycja organizowanego od prawie 60 lat Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli. Ponadto co miesiąc (od września do czerwca) realizowany jest konkurs SKO Blog Miesiąca.

3. Dzielimy się wiedzą. Na blogu SKO pokazujemy proste i skuteczne sposoby na szeroko pojęte oszczędzanie, w tym pieniędzy, energii, zdrowia. W naszych wpisach opisujemy najnowsze trendy związane z bankowością (np. chatboty, bankowość mobilna), bezpieczeństwem w sieci (np. oprogramowanie szpiegujące), niemarnowaniem żywności (np. idea foodsharingu, zrównoważone zakupy), ekologią (np. robot-ryba pomoże w usuwaniu plastiku).

imgKażdego dnia z wielką przyjemnością odwiedzamy blogi różnych szkół, czytamy wpisy i zachwycamy się kreatywnością, zaangażowaniem oraz realizowanymi działaniami. Cieszymy się, że w programie SKO uczestniczą tak wyjątkowe społeczności szkolne.

 

DZIĘKUJEMY

za Twoją obecność na naszej platformie, za każdy komentarz, głosy oddane na blog SKO i inne blogi oraz pasję do zdobywania wiedzy w ramach programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności.

 

Lokatka i Hatetepes

PS
Podczas świętowania urodzin Szkolnych Blogów nie może zabraknąć prezentów. Twój komentarz będzie dla nas najlepszym upominkiem.

Podziel się swoimi wspomnieniami związanymi z platformą. Może szczególnie pamiętasz konkretny wpis, który opublikował Twój Nauczyciel-Opiekun SKO, a może dzięki naszym wskazówkom udało Ci się zmienić swoje nawyki związane z oszczędzaniem? Koniecznie daj znać w komentarzu :-)

Fot. pixabay.com

31
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 1
  • 8
Komentarze