1 2 3 następna ostatnia


Blog SKO

Blog SKO

Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) PKO Banku Polskiego to 86-letni, bardzo kompleksowy i innowacyjny program edukacyjny dedykowany szkołom podstawowym. Na oficjalnym Blogu SKO znajdziesz najnowsze informacje dotyczące programu, konkursy oraz ciekawostki ze świata dziecięcych finansów.

Co robią lodówki na środku ulicy?

Zdarzyło Ci się zobaczyć dużą lodówkę na ulicy i zastanowiło Cię to, czemu ktoś ją tam zostawił? To przestrzeń stworzona po to, by dzielić się jedzeniem, którego z różnych powodów sami nie możemy zjeść.

8

Zrównoważone zakupy – dlaczego czasami lepiej kupić gruszki niż maliny

Czy nasze nawyki zakupowe mogą mieć wpływ na środowisko naturalne? Oczywiście, że tak! Przeczytaj wpis i dowiedz się, jak robić zakupy z głową i zadbać zarówno o swój portfel oraz o zdrowie, jak i o dobro naszej planety :)

15

Chatbot w bankowości – czyli o robocie, który rozmawia z człowiekiem

Śnił Ci się kiedyś świat, w którym roboty i ludzie żyli razem na jednej planecie? Może taka rzeczywistość wydaje Ci się nierealna, a jednak cyfrowe roboty rozmawiają na co dzień z ludźmi i pomagają im załatwiać wiele różnych spraw. W tym wpisie opowiem Ci trochę o chatbotach i przekonasz się, że to, ...

23

Stwórz swój plan oszczędzania pieniędzy

Nowa gra, zdalnie sterowany samolot, a może komputer? Jaki jest Twój cel oszczędzania? Przeczytaj wpis i dowiedz się, w jaki sposób zrealizować swój plan.

14

SKO Blog Miesiąca

- laureaci wrześniowej edycji

34

Co robić, aby nie marnować jedzenia? 10 porad dla każdego

Czteroosobowa rodzina wyrzuca tygodniowo prawie 4 kg jedzenia. Do kosza najczęściej trafiają pieczywo, wędliny i owoce.

14

Co Twój zeszyt od matematyki ma wspólnego z lasem?

Wiesz już, w jaki sposób możemy oszczędzać prąd i dlaczego warto ograniczać zużycie plastiku. Dziś dowiesz się jak możesz pomóc lasom :-)

13

Robot-ryba pomoże w usuwaniu mikroplastiku z mórz i oceanów

Mikroplastik to drobne cząsteczki tworzyw sztucznych, które są mniejsze niż 5 mm. Są obecne w wodzie i glebie, a nawet unoszą się w zanieczyszczonym powietrzu. Jak powstaje mikroplastik, dlaczego jest szkodliwy dla środowiska i co zrobić, aby oszczędzać naszą planetę?

8

Czy pietruszka ma więcej witaminy C niż cytryna?

Witamina C jest ważna dla organizmu człowieka, między innymi wpływa na poprawę odporności. Przeczytaj wpis i dowiesz się jak oszczędzać zdrowie dzięki witaminie C :-)

35
1 2 3 następna ostatnia