1 2 3 następna ostatnia


Blog SKO

Blog SKO

Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) PKO Banku Polskiego to blisko 90-letni, bardzo kompleksowy i innowacyjny program edukacyjny dedykowany szkołom podstawowym. Na oficjalnym Blogu SKO znajdziesz najnowsze informacje dotyczące programu, konkursy oraz ciekawostki ze świata dziecięcych finansów.

Pierwsza pomoc – pięć ciekawostek, które warto znać

Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje ratownik (czyli osoba udzielająca pomocy) w razie nagłego wypadku lub ataku choroby. Pierwszej pomocy udzielamy, aby podtrzymać życie poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz po to, aby zmniejszyć skutki wypadku.

5

Trwa internetowy Test wiedzy SKO!

Każdy – zarówno dziecko, jak i osoba dorosła może sprawdzić ile wie m.in. na temat finansów, ekologii i cyberbezpieczeństwa. Do zdobycia dyplom Mistrza wiedzy SKO.

36

Znak wodny, staloryt i mikrodruki, czyli jak zabezpieczone są polskie banknoty

Nikt nie drukuje pieniędzy we własnej drukarce. Wszystkie banknoty, których używamy produkowane są w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Dzięki specjalnym oznaczeniom można odróżnić prawdziwe pieniądze od tych fałszywych.

15

Dlaczego mieszanka studencka jest studencka? – czyli o diecie dobrej dla mózgu

To, co jemy, wpływa na nasz organizm. Po jakie produkty warto sięgać, aby odżywić swój umysł, zadbać o dobrą koncentrację oraz pamięć i jeszcze efektywniej przyswajać to, czego chcemy się nauczyć?

49

Wiem, co jem – czyli o czym dowiemy się z etykiety produktu spożywczego

Etykiety na produktach spożywczych zawierają wiele bardzo ważnych informacji, z którymi warto się zapoznać, jeśli chcemy się zdrowo odżywiać.

19

AR – tam, gdzie świat realny przenika się ze światem wirtualnym

Rozszerzona rzeczywistość AR to technologia, dzięki której na trójwymiarowy obraz świata rzeczywistego możemy nakładać cyfrowe elementy. Opowiem Ci o niej więcej w tym wpisie :)

8

7 kwiatów doniczkowych, które mają supermoc oczyszczania powietrza

Pięknie wyglądają, ozdabiają nasze wnętrza, dodają im uroku, poprawiają nasze samopoczucie, mogą być świetnym prezentem i… oczyszczają powietrze. W tym wpisie opowiem Ci o tym, dlaczego warto docenić kwiaty doniczkowe i oddychać w swoim domu pełną piersią.

30

SKO Blog Miesiąca

Zwycięzcy etapu styczniowego

22

Co zrobić, aby zostać Mistrzem w SKO?

SKO uczy i bawi. Już niedługo rusza nowa edycja Testu wiedzy SKO, do której zapraszamy wszystkich chętnych – dzieci i dorosłych! Planowana data uruchomienia testu to 15 marca 2023 r.

19

Ministerstwo edukacji odwołało wszystkie jutrzejsze lekcje – ale czy na pewno?

W tym wpisie opowiem Ci, czym są fake newsy i kaczki dziennikarskie. Przeczytaj, a dowiesz się, jak nie dać się zwieść i rozpoznać nieprawdziwe informacje.

23
1 2 3 następna ostatnia