25.10.2021

Ile butelek PET potrzeba, aby wyprodukować bluzę z polaru?

Każdy z nas wie, że śmieci trzeba posegregować i wrzucić do odpowiednio oznakowanych koszy. Co dzieje się z posegregowanymi odpadami?

Wiele odpadów zostaje powtórnie przetworzonych. Powstają z nich na przykład szklane opakowania, papier gazetowy, tektura, materiały budowlane, a nawet…ubrania :-). Dzięki temu mniej marnujemy, więcej oszczędzamy i odzyskujemy surowce.

img

Czy wiesz, że Twoja ulubiona bluza polarowa prawdopodobnie została wytworzona z butelek PET?

35 butelek = 1 bluza polarowa

Czy to dużo? Niektórzy z nas tyle butelek zbiorą w 2-3 tygodnie, inni w miesiąc, a niektórym może to zająć nieco więcej czasu. Przyjrzyj się swojej rodzinie i zastanów ile bluz polarowych w ciągu roku można wyprodukować z wyrzucanych przez Was do odpowiedniego kosza butelek? Teraz pomyśl o rodzinach swoich koleżanek i kolegów. Myślę, że powstałoby bardzo dużo bluz. Warunek jest tylko jeden – butelki PET muszą trafić do odpowiedniego kosza. W przeciwnym razie nie zostaną przetworzone i będą zatruwały środowisko nawet przez 1000 lat!

Mam nadzieję, że teraz już rozumiesz dlaczego warto segregować odpady. Recykling daje nam duże możliwości zarówno w przypadku plastiku, jak i sprzętu elektronicznego, szkła czy innych śmieci.

Segregacja odpadów to nic trudnego. Pamiętaj, aby butelki PET (odkręcone i zgniecione) wrzucać do kosza z napisem metale i tworzywa sztuczne.

Czy wiesz jakie inne odpady, oprócz butelek PET należy wyrzucać do pojemników przeznaczonych na metale i tworzywa sztuczne?

Lokatka

Fot.pixabay.com

Przeczytaj również:

Szukasz pomysłu na zdrową przekąskę?

Zadbaj o swój superkomputer

Jak ustrzec się vishingu?

21
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 19
  • 28