22.09.2021

Dzień bez Samochodu 2021

22 września w wielu miastach w Polsce można skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Celem Dnia bez Samochodu jest zwrócenie naszej uwagi na konieczność dbania o środowisko, między innymi poprzez korzystanie z ekologicznych środków transportu, np. roweru, rolek, komunikacji miejskiej.imgDlaczego? Ponieważ samochody są najmniej przyjaznym dla środowiska środkiem transportu. Z ich rur wydechowych wraz ze spalinami wydostają się szkodliwe substancje, które mogą powodować wiele groźnych chorób.
 
Poza tym budowa nowych dróg i parkingów sprawia, że niszczone są tereny zielone, np. łąki, lasy, które są domem dla wielu zwierząt. Niewielka odległość dróg od zabudowań powoduje, że musimy zmagać się z uciążliwym hałasem, który może powodować poważne problemy zdrowotne.
 
Ale to jeszcze nie wszystko! Korzystanie z samochodu – choć często jest konieczne kosztuje dużo pieniędzy. Każdy kierowca wie, że oprócz kupowania paliwa, niezbędne jest opłacenie badań technicznych, napraw, ubezpieczenia, a nawet parkingu. Dlatego jeśli tylko mamy taką możliwość korzystajmy z ekologicznych środków transportu.
 
Zamiast auta, na krótkich dystansach możemy wybierać rower, komunikację miejską (część autobusów jest już elektryczna) lub odległość pokonać pieszo. Skorzysta na tym środowisko, nasze zdrowie i portfel.
 
Z którego z ekologicznych środków transportu korzystasz najczęściej?   
 
Lokatka

Fot.pixabay.com

Przeczytaj również:

Zadbaj o swój superkomputer

Jak ustrzec się vishingu?

Czy monety i banknoty można kolekcjonować?

42
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 4
  • 12
Komentarze