11.02.2020

Nauka przez zabawę - programowanie w praktyce

W poniedziałek, 03.02.2020 roku uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w zajęciach programowania zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece w Lubaniu, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Warsztaty poprowadziła pani Anna Misztal z firmy „Photon” z Warszawy. Programowanie to rozwój logicznego myślenia, poszukiwanie rozwiązywania problemów  i kreatywność.

  Na początku odbyła się krótka pogadanka dotycząca robotów, a później nastąpiła część praktyczna. Dzięki specjalnej aplikacji na tabletach każdy mógł zaprogramować  trasę swojego robota. Na zakończenie zadaniem uczniów było wspólne zbudowanie labiryntu  z klocków oraz  sterowanie Photonów tak, żeby zebrać  wyznaczone klocki i wrócić na miejsce startu. Wszyscy wykonali to zadanie perfekcyjnie.

  Dzięki tym zajęciom dzieci mogły wykorzystać zdobytą wiedzę na temat programowania w praktyce oraz nauczyć się współpracy.  Kodowanie trasy robotów budziło  wiele pozytywnych emocji wśród uczniów. Na twarzach dzieci było mnóstwo radości  i uśmiechu.  Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i zachwyceni.

Dziękujemy za wspólną naukę!