11.02.2019

Uczciliśmy 100 lat PKO BP

luty 2019

 Z okazji setnej rocznicy powstania PKO Banku Polskiego zorganizowaliśmy we współpracy z 1. Oddziałem PKO BP w Szprotawie - Międzyszkolny Jubileuszowy Turniej SKO-PKO. 

W zabawie wzięło udział 10 drużyn z okolicznych szkół: SP Przecław, SP Wiechlice, SP Leszno Górne, SP Długie, SP Małomice, SP Chichy, SOSW Szprotawa, SP1 Szprotawa, SSP Szprotawa no i my SP2 Szprotawa.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych, układaniu puzzli, rozwiązywaniu zaszyfrowanej krzyżówki, układaniu tangramu z datami i wydarzeniami z historii PKO, uzupełnianiu tekstu z lukami, kolorowaniu dyktanda graficznego według kodu oraz rozkodowaniu hasła, które znajdowało się na plakacie.

We wszystkich zadaniach uczniowie musieli wykazać się znajomością 100-letniej historii PKO. 

W międzyczasie uczniowie mogli obejrzeć przygotowaną przez nas wystawę, prezentującą historię PKO.

Na koniec turnieju wszyscy SKO-wicze zostali nagrodzeni gadżetami SKO. 

Był też tort ufundowany przez Dyrektora 1. Oddziału PKO BP w Szprotawie - pana Czesława Szczepanika i odśpiewane 100 lat z okazji urodzin PKO BP oraz wspólne zdjęcie z maskotkami Fundacji PKO BP - Baśką Murmańską, niedźwiedzicą przygarniętą w Rosji przez polskich żołnierzy podczas I wojny światowej oraz z misiem Wojtkiem, który przeszedł szlak bojowy z armią gen. Andersa w czasie II wojny światowej. 

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

Bardzo dziękuję Paniom Dyrektorkom za umożliwienie i pomoc w zorganizowaniu tego turnieju.

Panu Dyrektorowi za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie turnieju, za jego przeprowadzenie a także ufundowanie tak wspaniałych nagród.

Koleżankom - Bogusi i Agnieszce za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia.

Uczniom i Opiekunom z zaprzyjaźnionych szkół dziękuję za chęć udziału w naszym turnieju oraz świetną zabawę i zdrową rywalizację. Miło nam było Was gościć w progach naszej szkoły.

49
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 13
  • 16
Komentarze