23.11.2017

Pani i Pan STOP

listopad 2017

W miesiącu listopadzie SKO promuje bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W związku z tym na lekcjach z techniki uczniowie klas czwartych wykonali Panią i Pana STOP.  Potrzebowali do tego drewnianej łyżki, kolorowego brystolu, klamerek do bielizny oraz zapału do pracy i znajomości znaków drogowych.

imgimg

Wcześniej odbyły się zajęcia lekcyjne, na których uczniowie poznali znaki drogowe dotyczące pieszego i rowerzysty. Tę wiedzę  wykorzystali, tworząc pracę techniczną.

Znalezione obrazy dla zapytania znaki dla pieszych i rowerzystówZnalezione obrazy dla zapytania znaki dla pieszych i rowerzystówZnalezione obrazy dla zapytania znaki dla pieszychZnalezione obrazy dla zapytania znaki dla pieszych i rowerzystów

Pan STOP trzyma w ręce wybrane przez uczniów znaki drogowe, które samodzielnie wykonali na karteczkach z kartonu. W ten sposób  doskonalili swoją wiedzę ze znajomości znaków drogowych, zapamiętując ich kształty i kolory. Samodzielnie wyszukiwali też w kodeksie drogowym znaki, które dotyczą pieszego i rowerzysty.

imgimg

Każdy namalowany znak powienien mieć opis.

imgimg

Pan Stop ma pomóc uczniom w przestrzeganiu zasad właściwego zachowania się na drodze. Ustawiony na biurku ma pomagać dzieciom w utrwalaniu poszczególnych znaków drogowych, które uczniowie mijają na co dzień po drodze do i ze szkoły.

imgimg

Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie Pana i Pani STOP, niektórzy nadali mu nawet imię. 

imgimg

Niektórzy uczniowie wykonali też gąsienice z wybranych i namalowanych przez siebie znaków drogowych.

img

imgimg

 

201
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 10
  • 2
Komentarze