1


Blog SKO

Blog SKO

Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) PKO Banku Polskiego to blisko 90-letni, bardzo kompleksowy i innowacyjny program edukacyjny dedykowany szkołom podstawowym. Na oficjalnym Blogu SKO znajdziesz najnowsze informacje dotyczące programu, konkursy oraz ciekawostki ze świata dziecięcych finansów.

Oprogramowanie szpiegujące – czy dotyczy tylko szpiegów?

Niektórym wydaje się, że oprogramowanie szpiegujące jest groźne tylko dla poważnych ludzi - polityków, prezesów firm, czy tak jest w istocie?

10

Uważne jedzenie – co to takiego?

Czy zdarza ci się jeść w pośpiechu, wychodząc do szkoły, podczas zabawy z kolegami lub przed telewizorem, czy komputerem?

12

Zamień monety na banknoty! Ciekawe udogodnienie w oddziałach NBP

W oddziałach Narodowego Banku Polskiego dostępne są bardzo ciekawe i przydatne urządzenia, za pomocą których można wymienić monety na odpowiadające im wartością banknoty.

14

Elektrośmieci nie do śmieci

Zużytego sprzętu elektronicznego nie można wyrzucać do śmieci. Zawarte w nich związki chemiczne mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka, a porzucone na wysypiskach przedostają się do gleby i wody. Co zatem z nimi robić?

15

PKO Bank Polski nagrodził najlepsze szkoły i nauczycieli w Konkursie SKO

Trzy placówki zdobyły nagrody główne o wartości 20 tys. zł, 15 tys. zł oraz 10 tys. zł brutto. Laureata dodatkowej nagrody w wysokości 10 tys. zł brutto wybrali internauci. Łączna suma nagród dla szkół promujących idee SKO wyniosła ponad 800 tys. zł.

41

Ostatnie dni głosowania internautów w Konkursie SKO dla Szkół i nauczycieli

Głosy można oddawać do 10 września 2022 r. (sobota) do godziny 13:00.

20

Bieganie i pomaganie? Weź udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych

24 września wystartuje PKO Bieg Charytatywny – dla osób, które ukończyły 14 lat, a wraz z nim- PKO Bieg Charytatywny Młodych – dla dzieci które jeszcze czekają na swoje 14 urodziny :-)

7

Rok szkolny czas zacząć!

Po wakacyjnej przerwie, razem z kolegami i koleżankami, spotkaliście się już w murach szkoły. Wraz z nowym rokiem szkolnym, niezmiennie od prawie 90 lat, rusza program SKO, aby wspierać szkoły, nauczycieli oraz uczniów, a wraz z nim portal Szkolne Blogi :-)

23
1