02.03.2015

Ferie w naszej szkole

Różnorodność zajęć, które zaoferowała uczniom szkoła sprawiła, że półkolonie zimowe cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjalistów. Każdy z podopiecznych mógł wybrać coś dla siebie, więc o nudzie nie mogło być mowy, a codziennie półkolonie kończyły się obiadem.

Wszyscy chętnie korzystali z zajęć sportowych na sali gimnastycznej (gry i zabawy sportowe dla uczniów klas 1-3, piłka siatkowa, min-piłka nożna, tenis stołowy dla starszych). Uczniowie uczyli się także gotować i piec, a przygotowanie smacznych pierogów i muffinek sprawiło im radość i satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia artystyczne: warsztaty quillingu i scrapbookingu, zabawy plastyczne i nauka tańca. Chętni mogli korzystać z komputerów, gier planszowych i łamigłówek. Podopieczni szkoły pod opieką nauczycieli skorzystali też z oferty Miejskiego Domu Kultury, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne „Pomarańczowa Pantera”.

Ciekawe i pożyteczne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzali każdego dnia wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża – Krzysztof Olejniczak i Dominik Białecki. Dzieciom i młodzieży zajęcia te niezwykle się podobały, a pamiętajmy, że umiejętności i wiedza o tym, jak nieść pierwszą pomoc poszkodowanym są niezwykle ważne.