29.10.2020

Tydzień oszczędzania z SKO (cz. 3) - Oszczędzamy energię

W naszej szkole kontynuujemy obchody Tygodnia Oszczędzania, który potrwa aż do piątku, 30 października. Z uwagi na fakt, że nie możemy się gromadzić w większych grupach, klasy we własnym gronie zapoznają się z zasadami oszczędzania. Tym razem na zajęciach spotkali się uczniowie klasy 3b, którzy zajęli się tematem oszczędzania energii.

Głównym celem lekcji było wskazanie uczniom pozytywnych zachowań związanych z oszczędzaniem energii oraz zwrócenie uwagi na alternatywne źródła energii pochodzące z wiatru i słońca. Najpierw była "burza mózgów”, podczas której pojawiały się ciekawe pomysły w odpowiedzi na takie pytania jak: Po co właściwie jest nam prąd? Skąd się bierze? Czy można żyć bez urządzeń elektrycznych? 

Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę nt. odnawialnej energii oglądając film  z cyklu „Być jak Ignacy-Energia”, a następnie wykonali doświadczenie z wiatraczkiem, które pokazało im możliwość generowania energii przez wiatr. Wszyscy doszli zgodnie do wniosku, że za mniejsze zużycie prądu płacimy mniejsze rachunki, czyli oszczędzamy i nasze pieniądze, i energię elektryczną, ale wpływamy również na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

img   img

img   img

3
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 6
  • 13
Komentarze