08.10.2018

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

O wadze tego święta świadczy chociażby list pana Marka Michalaka – Rzecznika Praw Dziecka wystosowany z okazji Dnia Przedszkolaka do dzieci, nauczycieli i rodziców.

Pan Rzecznik pisze w nim do dzieci: „[…] z okazji Waszego święta życzę Wam radości z poznawania siebie i świata, zarówno teraz – gdy jesteście mali, jak i w Waszym dalszym życiu. Niech czas spędzony w przedszkolu będzie dla Was niezwykłym doświadczeniem. Zdobywajcie wspaniałe przyjaźnie, dokonujcie wielkich odkryć oraz świetnie się bawcie. Pamiętajcie, że macie do tego prawo!”

Odnosząc się do słów Pana Rzecznika w przedszkolu w Czechach w tym dniu postawiono nacisk głównie na dobrą zabawę. Obchody święta rozpoczęliśmy happeningiem, podczas którego przedszkolaki z balonami, instrumentami i piosenką na ustach powędrowały w okolice naszej placówki. Szczególnie ucieszył nas fakt spotkania z Panią Dyrektor Anną Stoparczyk, która z uśmiechem na ustach pozdrowiła wszystkie dzieci.

Miłym akcentem dnia były zabawy wybierane przez dzieci, czas spędzony na świeżym powietrzu i słodkie niespodzianki. Jak to miło być przedszkolakiem…  

 img   img

img   img

1
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 2
  • 10
Komentarze