26.04.2018

2 Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o SKO

24 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 2 Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o SKO. W tym roku w konkursie brało udział aż 11 drużyn. Konkurs został zorganizowany przez opiekunkę SKO ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawe p. Monikę Twardziak-Kocik we współpracy z 1 Oddziałem Banku PKO w Szprotawie. Konkurs poprowadziła p. Urszula Langier. 

Uczniowie mieli do wykonania wiele zadań, nie zabrakło oczywiście tabliczki oszczędności, którą uczniowie wypełniali błyskawicznie :)

Kolejne zadanie polegało na uzupełnieniu zagadki matematycznej. Uczniowie musieli wpisać do tabeli brakujące liczby i znaki. Uczniowie potrzebowali na to zadanie nieco więcej czasu, jednak wszystkie drużyny wykonały zadanie.img

Podczas konkursu pojawiły się również konkurencje sportowe m.in. skoki dodawane, rzut piłką oraz skoki na skakance. To była dla uczniów świetna zabawa :)img

Tradycyjnie pojawił się również quiz przygotowany prze Bank PKO. Uczniowie mieli do wyboru pytania za określoną liczbę punktów. Jak się okazało nie wszystkie pytania były dla uczniów łatwe.

img

Przerywnikiem w zmaganiach uczniów był występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 o tematyce oszczędzania. img

Nie zabrakło Sowy i Pancernika, którzy odwiedzili nas podczas konkursu i z którymi dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia :)

A oto wyniki konkursu:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie 

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Małomicach

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Wiechlicach Szkoła Filialna w Długiem 

img

Po raz kolejny udało nam się zdobyć III miejsce z czego bardzo się cieszymy :) Naszą szkołę reprezentowała Amelia Wiszniewska z kl. III, Lena Nurkowska z kl. III oraz Julia Gnach z kl. II.  Serdeczne gratulacje dla dziewczyn :)

img

Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 2 za zaproszenie na konkurs i za wspaniałą zabawę :)

img

22
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 0
  • 10
Komentarze