12.02.2020

Dzień bezpiecznego internetu w naszej szkole.

 

img

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTRNETU obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.

Centralnym punktem obchodów jest największa w Europie konferencja dla profesjonalistów na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online, która odbędzie się w Warszawie. Organizatorem wydażenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum  Program Sefer Internet(PCPS )oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.Obie instytucje zachęcają do organizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów

Nasza Szkolna Kasa Oszczędności i cała społeczność uczniowska przyłączyły się do tych inicjatyw po przez:

 - umieszczenie na stronie bloga informacji na temat bezpiecznego korzystania z internetu

 - organizowanie lekcji i któtkich pogadanek  dla wszystkich klas

 - umiesczenie informacji na temat bezpiecznego korzystania z sieci na ogólnodostępnej gazetce szkolnej

 - zapoznanie się z informacjami za pomocą Cyberprzewodnika dla dzieci i dorosłych

    "SKO-WICZ BEZPIECZNY W SIECI."

 - zapoznanie się z publikacją o bezpieczeństwie w sieci za pomoca strony internetowej www.pkobp.pl

 

 W dniu wczorajszym rozpoczeliśmy tworzenie sieci książkowej na wzór sieci internrtowej - opiekunka SKO p. M. Ostasz przekazała 6 sztuk Cyberporadnika dzieciom z kl. III mieszkającym w różnych miejscach w  naszej miejscowości.                Po zapoznaniu sie z treścią poradnika, przekazują ksiązkę następnej grupie kolegów .Liczymy na to ,że w naszym przdsięwzieciu wezmie udział znaczna grupa osób. A po zapoznaniu się z treścią  publikacji będziemy mieli o czym dyskutować .

 

img 

img    img

  

 

 

 

 

  

91
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 11
  • 5
Komentarze