25.01.2016

"Kredki dla Matuggi"

Serdecznie zapraszamy Dorosłych oraz uczniów naszej szkoły do udziału w akcji: „ Kredki dla Matuggi” organizowanej przez Fundację „ Razem dla Afryki”

Matugga to mała miejscowość oddalona 15 km od stolicy Ugandy-Kampali. Swoją misję i szkoły prowadzą tam krakowscy franciszkanie. Przez ponad 70 lat lekcje odbywały się w bardzo skromnych budynkach oraz częściowo pod „ gołym niebem”. Obecna szkoła im. Św. Karola Lwangi to budynek, w którym kształci  się ok.500 dzieci. Na terenie misji znajduje się też kilka, mniejszych biedniejszych szkół. Wesprzyjmy edukacyjną pracę misjonarzy i dajmy radość dzieciom w szkole. Zbieramy : kredki, farbki( z pędzelkiem), zeszyty, kolorowanki …

Wielka zbiórka w naszej szkole trwać będzie od poniedziałku tj. 25 stycznia do 3 lutego włącznie.

Przyłączcie się do naszej zbiórki. Liczymy na Was!

49
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 15
  • 8
Komentarze