1 2 3 następna ostatnia

Pierwsza pomoc – pięć ciekawostek, które warto znać
Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje ratownik (czyli osoba udzielająca pomocy) w razie nagłego wypadku lub ataku choroby. Pierwszej pomocy udzielamy, aby podtrzymać życie poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz po to, aby zmniejszyć skutki wypadku.
8
Blog SKO

Blog Szkoły Podstawowej im. Stanisława Polakowskiego w Strzyżowicach

Blog Szkoły Podstawowej im. Stanisława Polakowskiego w Strzyżowicach

Działania szkolne związane z funkcjonowaniem Szkolnej Kasy Oszczędności

DYNIOWE LAMPIONY

W poniedziałkowy wieczór -30 października – w Szkole Podstawowej w Strzyżowicach znów zrobiło się… jasno.

14

GIMNASTYKUJ SIĘ I OSZCZĘDZAJ

17 padziernika2017r. do najmłodszych członków Szkolnej Kasy Oszczędności działającej przy Szkole Podstawowej w Strzyżowicach – uczniów klasy pierwszej i drugiej przyleciała SOWA wraz z panią Wiolettą Kotułą - pracownikiem banku PKO BP o/ Będzin. Wcześniej naszymi gośćmi byli Żyrafka Lokatka i Pancer ...

3

mamy i miejsce

W konkursie "Matematyka na wesoło" brało udział 6 drużyn ze szkół Gminy Psary oraz z Gminy Bobrowniki. Nasza drużyna zdobyła I miejsce. Gratulujemy Magdzie, Natalce i Piotrowi. Bardzo cieszymy się z ich wygranej, bo chociaż konkurs nosi nazwę" Matematyka na wesoło" to nie należy do łatwych.

20

Zapraszamy do udziału

Uczniów klas trzecich zapraszamy do udziału w Regionalnym Konkursie Matematycznym" Matematyka na wesoło". Regulamin konkursu znajdziecie poniżej.

57

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek

Geneza tłustego czwartku sięga pogaństwa. Był to dzień, w którym świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. Ucztowanie opierało się na jedzeniu tłustych potraw, szczególnie mięs oraz piciu wina, a zagryzkę stanowiły pączki przygotowywane z ciasta chlebowego i nadziewane słoniną. Rzymianie obchodzi ...

26

Bardzo szczery lecz z poślizgiem

Było nam niezmiernie miło, że w tak licznym gronie mogliśmy uczcić Dzień Babci i Dziadka.

6

Wizyta Hatetepesa

Dzisiaj nasze SKO odwiedził Pancernik Hatetepes.

58

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Strzyżowicach

W tym roku grupa 18 wolontariuszy z klas IV - VI i jeden uczeń z klasy III wyruszyła w niedzielny mroźny poranek, by zbierać pieniądze na rzecz orkiestry.

8

W karnawale wielkie bale

BAL KARNAWAŁOWY w Strzyżowicach odbył się 10 stycznia 2017r.

12

Smog i my

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach włączyli się w akcję ochrony środowiska lokalnego mającą na celu przeciwdziałanie paleniu śmieci i zanieczyszczaniu w ten sposób powietrza.

4
1 2 3 następna ostatnia