15.05.2019

Zdobyliśmy tytuł wicemistrzów :)

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Turku, 15 maja br., odbyła się X Olimpiada Matematyczno-Przyrodnicza.

Tegoroczna jubileuszowa edycja Olimpiady przebiegała pod hasłem: „Maj w krainie lodu” i obejmowała zagadnienia związane  z obszarami okołobiegunowymi Ziemi. Oprócz naszej reprezentacji, wzięły w niej udział drużyny z Ośrodków w Turku, Koninie, Słupcy, Stemplewie i Rychwale. Celem Olimpiady Matematyczno-Przyrodniczej jest m.in. doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematyczno-przyrodniczych wśród uczniów oraz podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych. Uczestnicy oceniani byli indywidualnie i zespołowo. Każdy uczeń rozwiązywał pisemny test składający się z 27 pytań (zadań) z zakresu biologii, fizyki, geografii i matematyki. Zespołowa rywalizacja obejmowała wykonanie praktycznych zadań, takich jak: rozwiązanie krzyżówki, ułożenie ze styropianowych puzzli prostokątnej kry lodowej i obliczenie jej obwodu oraz pola powierzchni, przyporządkowanie zwierząt zamieszkujących Arktykę  i Antarktydę do właściwych miejsc na mapie, obserwacja i rozpoznanie przemian fazowych wody, wykonanie doświadczeń chemicznych zgodnie z instrukcją i wyciągnięcie wniosków . Ponadto każda drużyna przywiozła autorską pracę 3D „Kompozycja kwiatowa w lodzie” w formie bryły lodu  z zatopioną w niej kompozycją z żywych roślin, która była oceniana przez Komisję Konkursową.   

Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, że  nasza drużyna  w składzie: Jolanta Jaskólska, Marta Urbaniak, Maciej Kacprzak, Konrad Hudec zdobyła tytuł wicemistrzów,  zajmując II. miejsce. 
Olimpiada zakończyła się miłym akcentem, którym był przepyszny tort lodowy. Był on niespodzianką przygotowaną przez organizatorów dla uczestników i jednocześnie podziękowaniem dla drużyn z ościennych Ośrodków za udział w dziesięciu edycjach Olimpiady Matematyczno-Przyrodniczej. 

P.S. Drużyna SOSW w Kole i opiekun – Krzysztof Sójecki, składają podziękowania Pani Małgorzacie Kubiak za pomoc w przygotowaniu lodowej kompozycji. 

imgimgimgimgimgimgimgimgimg
                     

45
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 6
  • 10
Komentarze