30.10.2019

Dbamy o zabytki kolskiej nekropolii

30 października 2019r., wychowankowie Naszej szkoły już po raz 18. uczestniczyli w akcji Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą - "Ratujemy zabytkowe pomniki kolskiego cmentarza."

Szkolna Kasa Oszczędności i Szkolne Koło PCK, zaangażowały uczniów do aktywnego udziału w powyższej akcji. Jak co roku, zaopatrzeni w grabie, miotły, szczotki, rękawiczki i worki na śmieci, z pełnym zapałem przystąpiliśmy do prac porządkowych wokół zabytkowych grobów kolskiej nekropolii. Udział w tej akcji ma także ważny wymiar wychowawczy - uczniowie poznają historię miasta Koła i ludzi zasłużonych dla lokalnej społeczności, przestrzegają zasad właściwego zachowania się na cmentarzu, uczą się dbałości i szacunku dla miejsc pamięci, co jest bardzo ważnym wyrazem kultury człowieka.

Wielkie podziękowania należą się dla Pani Stefanii Skąpskiej ze Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, która niestrudzenie (od 2001 r.) i z wielkim zaangażowaniem współpracuje z Naszym Ośrodkiem i koordynuje powyższą akcję.

imgimgimgimgimg

37
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 21
  • 22
Komentarze