19.06.2017

Sportowy maraton

W dniach 8 i 9 czerwca 2017 roku nasza szkoła brała udział w Dniach Sportu im. Wiesława Wejcfelta. Na stadionie miejskim pani dyrektor MOSiR-u, dokonała uroczystego otwarcia zawodów, oraz podsumowania współzawodnictwa sportowego 2016/2017.

W całorocznej rywalizacji zajęliśmy III miejsce i zostaliśmy nagrodzeni pucharem i dyplomem. Następnie przystąpiliśmy do rywalizacji na basenie. Nasi uczniowie wystartowali we wszystkich stylach pływackich a najlepszym pływakiem szkoły okazał się Filip Musiał, który zajął drugie miejsce w kraulu na 50m oraz drugie miejsce w żabce na 50m.

Po zakończeniu zmagań pływackich przystąpiliśmy do gier zespołowych. Wystawiliśmy drużyny w piłce siatkowej, piłce nożnej chłopców oraz w palancie.

Po zaciętych grach musieliśmy uznać wyższość SP1 i SP4, w piłce siatkowej i nożnej, zajmując w  III miejsce oraz po szczególnie pasjonujących rozgrywkach III miejsce w palancie za SP1 i SP3.

Drugiego dnia zawodów zostały rozegrane zawody w lekkoatletyce. 31 uczniów naszej „ dwójeczki” brało udział w biegach, skokach i rzutach. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą walecznością a najlepsze, medalowe  wyniki osiągnęli:

Alicja Musianek w rzucie piłką lekarską – I MIEJSCE

Jonatan Kubiak w skoku w dal – I MIEJSCE

Filip Musiał w biegu na 800m – I MIEJSCE i w rzucie piłeczką palantową II MIEJSCE.

Natalia Budka w rzucie piłeczką palantową III MIEJSCE

Ania Ozga w skoku w dal II MIEJSCE

Jasiu Pawlak wbiegu na 300m III MIEJSCE

Wszystkim uczestnikom dwudniowych zmagań sportowych gratuluję waleczności i sportowej postawy oraz godnego reprezentowania naszej szkoły.