26.02.2019

Pachnące i kolorowe sole kąpielowe

W styczniu naszą szkołę odwiedził Pan Robert, który jest naszym "czarodziejem" bowiem przenosi nas w magiczny świat chemii, przyrody i fizyki.

Uczniowie z klas drugich byli uczestnikami warsztatów z cyklu:

CHEMIA W ŁAZIENCE CZYLI DBAMY O URODĘ 

- Manufaktura soli kąpielowych.

 

Warsztaty przeprowadził dyplomowany nauczyciel fizyki i chemii - pan Robert Jagła-Izdebski. Jest on przedstawicielem firmy Genimus, która organizuje w formie pokazów i warsztatów zajęcia magiczno – przyrodnicze dla dzieci.

Pan Robert wykazał się pełnym profesjonalizmem i doskonałą organizacją spotkania. Wprowadzając uczniów w tematykę zajęć w bardzo interesujący sposób opowiedział nam o soli. Dzięki temu mieliśmy okazję poznać rodzaje soli oraz miejsca jej występowania. W czasie tego mini wykładu nie zabrakło też licznych ciekawostek.

Następnie pan Robert krok po kroku prowadził małych chemików do osiągnięcia celu, czyli własnoręcznego wykonania aromatycznej soli do kąpieli. Prowadzący pilnie nadzorował pracę uczniów oraz podawał szczegółową instrukcję wykonania. Każdy uczeń samodzielnie decydował o kolorze oraz zapachu soli. Na zakończenie uczniowie własnoręcznie pakowali sól do ozdobnych woreczków, które prezentowały się znakomicie.

Warsztaty były niezwykle atrakcyjne i sprawiły nam wiele radości.

Z niecierpliwością będziemy oczekiwać następnego spotkania z Panem Robertem :)

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

 

SZKODA, ŻE NIE MOŻECIE POCZUĆ TYCH WSPANIAŁYCH ZAPACHÓW,

KTÓRE WYPEŁNIŁY NASZĄ SALĘ :)

18
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 15
  • 20
Komentarze