15.09.2021

Znamy zwycięzców etapu krajowego Konkursu SKO

Sprawdź, która szkoła otrzyma od PKO Banku Polskiego nagrodę główną w wysokości 20 tys. zł.

img

Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli to zwieńczenie całorocznej pracy nauczycieli realizujących założenia programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności. Dzięki SKO, dzieci w wieku od 5 do 13 lat oprócz nauki oszczędzania zdobywają wiedzę m.in. na temat: przedsiębiorczości, zdrowego stylu życia, niemarnowania żywności, cyberbezpieczeństwa oraz ekologii.

W ramach konkursu Nauczyciele-Opiekunowie SKO przygotowali elektroniczne prezentacje opisujące działania i osiągnięcia szkoły oraz Opiekuna SKO w trakcie trwania danej edycji, np. organizację wydarzeń szkolnych ukierunkowanych na promocję przedsiębiorczości i oszczędzania, aktywne prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl, edukację ekonomiczną w praktyce – na podstawie wyników Testu wiedzy SKO.

Co roku konkurs odbywa się w dwóch etapach: regionalnym oraz krajowym. W etapie regionalnym Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego przyznał łącznie ponad pół tysiąca nagród finansowych dla szkół i nauczycieli.

Ponadto laureaci nagrody I stopnia etapu regionalnego zakwalifikowali się do etapu krajowego, w którym trzem najlepszym placówkom jury przyznało nagrody o wartości 20 tys. zł, 15 tys. zł oraz 10 tys. zł brutto. Swoją nagrodę w wysokości 10 tys. zł brutto przyznali również internauci, którzy głosowali na najlepsze prace w specjalnie przygotowanym serwisie. Łączna suma nagród w obu etapach konkursu wyniosła ponad 800 tys. zł.

 

Laureatami etapu krajowego

Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli 2020/2021 są:

 

I. Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach - 20 tys. zł


II. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu - 15 tys. zł


III. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów w Lwówku Śląskim, Szkoła Filialna w Zbylutowie - 10 tys. zł

 

Nagrodę Internautów zdobyła:


Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów w Lwówku Śląskim, Szkoła Filialna w Zbylutowie - 10 tys. zł

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym - zarówno w etapie regionalnym jak i krajowym! Wielkie brawa dla wszystkich szkół! Specjalne podziękowania kierujemy również do internautów, którzy głosowali na najlepszą prezentację tej edycji Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli :-).

Lokatka i Hatetepes

 

66
Dodaj Komentarz
  • 20
  • 13
  • 16
Komentarze