01.07.2013

Wakacje! Znów są wakacje!

W piątek oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny i radośnie powitaliśmy wakacje. A dzisiaj? Dzisiaj jest czas beztroskiej zabawy i właśnie dlatego mamy dla Was kilka propozycji tego jak ciekawie spędzić czas na świeżym powietrzu. Sprawdźcie je i sami zdecydujcie, która zabawa podoba Wam się najbardziej!

Pierwsza nosi nazwę „Slalom” i polega na tym, że na podwórko przynosimy rozmaite przedmioty np. wiaderko, starą skrzynkę, duży kamień. Następnie ustawiamy je w jednej linii, wsiadamy na rower i próbujemy wyminąć slalomem wszystkie przedmioty w jak najkrótszym czasie. Ważne jest, aby nie najechać na żadną rzecz ani nie spaść z roweru :)

Jeśli masz duszę artysty, to ta zabawa jest właśnie dla Ciebie. Wybierz się na spacer po swoim podwórku i pozbieraj materiały, które przydadzą Ci się do wykonania pracy plastycznej na dowolny temat. Może to być np. portret mamy, widok z okna. Do wykonania dzieła możesz wykorzystać wszystko co znajduje się w zasięgu Twojego wzroku: piasek, kamyki, listki, płatki kwiatów, patyczki. Przygotuj również klej i kartkę z bloku technicznego. Najłatwiej będzie jeśli najpierw ołówkiem narysujesz kontur, a następnie wykleisz go skarbami przyniesionymi z dworu.

Do zabawy w Kalambury również niezbędne będzie wcześniejsze przygotowanie. Zbierzcie kartki z bloku, nożyczki, pudełko (np. po butach) oraz długopis. Z papieru wytnijcie niewielkie prostokąty i wpiszcie na nich różne hasła, np. nazwy ulubionych bajek, filmów, gier. Następnie wszystkie kartki umieście w pudełku i podzielcie się na drużyny. W grze mogą wziąć udział, co najmniej dwie osoby – im więcej tym lepiej! Teraz pozostaje Wam wylosować jedną karteczkę i za pomocą gestów przedstawić hasło. Pamiętajcie, że nie można używać słów!


Na koniec dedykujemy Wam nasz ulubiony, letni przebój! "Niech żyją wakacje!" My znamy na pamięć…a Wy?:)