30.01.2015

Kuba Pieniążek oszczędza na wielką podróż

- nowa publikacja SKO do poczytania w wolne dni.

Kto nie marzy o wielkiej przygodzie? Każdą podróż należy dobrze zaplanować i przewidzieć wszelkie ewentualności. Na pewno też trzeba zebrać odpowiednie środki, które pozwolą na realizację planów.

copy_of_okadakubapieniazek2.jpg

Plan Kuby Pieniążka jest prosty – chłopiec bardzo chce wraz ze swoją siostrą Kasią polecieć w odwiedziny do Żyrafy Lokatki do Afryki. Pojawia się pytanie skąd wziąć pieniądze na taką wyprawę? Kuba i Kasia robią bilans swoich wydatków i postanawiają oszczędzać. Pomimo to cała podróż stoi pod znakiem zapytania – oszczędności jest za mało. Dzieci nie poddają się tak łatwo, biorą sprawy w swoje ręce i zaczynają zarabiać drobne kwoty. Kasia wyprowadza na spacer niezbyt posłuszne pieski swojej cioci, a Kuba odkrył w sobie duszę artysty i w przebraniu wielbłąda pozuje do zdjęć z turystami. Cały czas czuwają nad nimi uważni rodzice, a dodatkowa pomoc przyjaciół i praca w grupie zbliża do upragnionego celu.

Czy dzieciom uda się zebrać odpowiednią kwotę, aby odwiedzić Lokatkę w jej kraju? Czy wystarczy im czasu i wytrwałości w działaniu? Jakie jeszcze przygody na nich czekają, można sprawdzić pobierając książeczkę w wersji PDF.

26
Komentarze