06.06.2017

Którą z witamin nazywamy witaminą słońca?

Poznaj właściwości witaminy D.

Odkąd za oknem mamy piękną pogodę staram się spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Razem z Hatetepesem czas wolny przeznaczamy na grę w badmintona, jazdę na hulajnogach oraz długie spacery.

Hatetepes był bardzo zdziwiony, kiedy powiedziałam mu, że dzięki przebywaniu na słońcu pozwalamy naszym organizmom wytworzyć witaminę D, która pomaga nam mieć mocne zęby i kości. Poza tym wpływa ona na naszą odporność i zapobiega wielu różnym chorobom. Co ciekawe, jest to jedna z niewielu witamin, która znajduje się nie tylko w pożywieniu.

img

Fot.: pixabay.com

Jeśli chcesz żeby Twój organizm naturalnie wytworzył witaminę słońca, wystarczy, że spędzisz, co najmniej 15 minut dziennie na świeżym powietrzu. Pamiętaj tylko, że chmury, mgła czy zanieczyszczenie powietrza znacznie utrudniają przenikanie promieniowania słonecznego i wtedy produkcja witaminy D może być niemożliwa. Oczywiście wszystko z umiarem i zachowaniem zdrowego rozsądku :-).

Wiosna, lato i wczesna jesień to najlepszy czas na korzystanie ze słońca i pięknej pogody. Ja dzisiaj wybieram się na piknik. A Ty?

Lokatka

PS.

Czy wiesz, która z witamin wpływa na dobry wzrok a która na ładną cerę? Witaminowy alfabet znajdziesz w książeczce „Apetyt na zdrowie”.

 

Przeczytaj również:

Na czym nie warto oszczędzać?

Jak dobrze zainwestować?

5 pomysłów jak oszczędzać czas

 

74
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 4
  • 12
Komentarze