27.05.2021

Jak wydać mniej pieniędzy podczas zakupów w sklepie spożywczym?

5 praktycznych podpowiedzi.

Czy zdarza się, że po powrocie z zakupów, razem z innymi domownikami orientujecie się, że wśród kupionych przez Was produktów, brakuje tych, na których najbardziej Wam zależało? Z pewnością zamiast nich pojawiły się inne niekoniecznie potrzebne, jak np. kolejny jogurt, chociaż na półce w lodówce jest ich kilka. I to w dodatku z krótką datą przydatności do spożycia, więc trzeba je zjeść jak najszybciej, aby się nie popsuły.

img

Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na to, aby podczas zakupów nie wydawać pieniędzy na zbędne produkty. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu można zadbać o budżet, oszczędzić czas, a także uniknąć marnowania żywności.

W jaki sposób?

1. Przed pójściem na zakupy, razem z domownikami sprawdzajcie zapasy żywności, które macie w lodówce, zamrażarce, szafkach, czy spiżarni, a unikniecie kupowania tego, co już znajduje się w Waszych zapasach.

2. Zaplanujcie posiłki na kilka dni. Niektórzy planują na tydzień, inni na 5 dni. Dostosujcie to do swoich potrzeb.

3. Zakupy róbcie z przygotowaną wcześniej listą. Pamiętajcie, aby na liście znalazły się składniki, z których przygotujecie zaplanowane wcześniej posiłki. Dzięki takiemu podejściu kupicie tylko te produkty, z których na pewno skorzystacie.

4. Do sklepu chodźcie najedzeni. Wtedy będzie mniejsza szansa, że wśród Waszych zakupów znajdą się przypadkowe produkty.

5. Porównujcie ceny, składy oraz gramatury produktów. Zdarza się, że produkty o niemal identycznych składach oraz wielkości mogą bardzo różnić się cenami.

To proste i praktyczne podpowiedzi, które łatwo zastosować. Wykorzystuję je już od kilku miesięcy i muszę przyznać, że bardzo się sprawdzają. Ciekawi mnie, czy Ty lub Twoja rodzina macie jakieś inne sposoby na oszczędzanie podczas zakupów spożywczych? Podziel się nimi w komentarzu :-).

Lokatka

 

Przeczytaj również:

Pyszne i kolorowe, ale czy zawsze zdrowe?

Co łączy pamiętnik zamykany na kłódkę z bezpiecznym hasłem internetowym?

Czy monety i banknoty można kolekcjonować?

14
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 1
  • 9
Komentarze