06.10.2021

Co można schować w skrytce bankowej?

Skrytka bankowa to specjalnie zabezpieczona szuflada, która znajduje się w pilnie strzeżonym miejscu np. w skarbcu banku.

Można w niej przechowywać wartościowe przedmioty, np. biżuterię, dzieła sztuki, dokumenty, sztabki złota. W skrytce można również umieścić imgrzeczy, które mają dla nas wartość sentymentalną np. pamiątki rodzinne.

Kto może mieć klucz do skrytki?

Aby móc przechowywać swoje kosztowności w skrytce trzeba podpisać umowę z instytucją, która w swojej ofercie ma taką usługę np. z bankiem. Po podpisaniu umowy, osoba wynajmująca otrzymuje 1 klucz. Drugi klucz jest przechowywany w banku. Skrytkę można otworzyć i zamknąć tylko za pomocą obu kluczy – wynajmującego oraz pracownika banku. Bank nie posiada kopii klucza klienta. W przypadku jego zgubienia właściciel skrytki ponosi koszty związane z usługą otwarcia skrytki przez specjalistę.

W Polsce oprócz kilku banków skrzynki depozytowe udostępniają firmy prywatne. Koszt wynajęcia skrytki jest uzależniony od jej wielkości i wynosi około kilkuset złotych rocznie.
 
Dlaczego klienci korzystają ze skrytek bankowych?

Przechowywanie cennych rzeczy w skrytce bankowej z pewnością jest bezpieczniejsze niż w domu. Pomieszczenia, w których znajdują się skrytki, posiadają specjalne zabezpieczenia, które chronią przechowywane tam przedmioty np. przed kradzieżą.

Jak myślisz, czy żywność, albo inne produkty, które mogą się łatwo zepsuć można przechowywać w skrytce bankowej? :-)
 
Lokatka

Fot.pixabay.com

Przeczytaj również:

Jak wydawać mniej pieniędzy podczas zakupów w sklepie spożywczym?

Czy piasek może się kiedyś skończyć?

Czym jest zero waste?

 

32
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 14
  • 7
Komentarze