23.12.2021

Nowe technologie w naszej szkole

Realizacja projektu HUMINE w naszej szkole trwa. Nauczyciele na zajęciach stosują metody aktywne m.in. metodę projektu, metodę STEAM czyli uczenie się przez odkrywanie, projektowanie i tworzenie nowych rzeczy. W ostatnim czasie szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt. Uczniowie i młodsi i starsi sprawdzali swoje umiejętności w programowaniu. Młodsi korzystali z Robota Super Doc oraz Photona, natomiast starsi przy pomocy instrukcji zbudowali różne modele robotów Jimu, a następnie uczyli się sterować nimi zdalnie przy pomocy kontrolera lub zaprogramowanych dla nich własnych ruchów w języku Scratch. Na zajęciach uczniowie zapoznali się również z budową i działaniem drukarki 3D oraz mieli możliwość drukowania modelu kości człowieka czy modelu kąta.

Zajęcia z drukarką 3D i robotami dostarczyły uczniom wiele frajdy, pobudzając ich wyobraźnię i wizualizację przestrzenną oraz rozwijając kreatywność.

img

 

0
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 1
  • 5