23.06.2022

Dni Matematyki i Nauk Przyrodniczych

W czerwcu bieżącego roku odbyły się w naszej szkole Dni Matematyki i Nauk Przyrodniczych. Uczniowie w trakcie tych dni uczestniczyli w konkursach, różnych warsztatach i pokazach.

Na stoiskach matematycznych tworzyli graniastosłupy, ostrosłupy, wielościany platońskie, wielościany archimedesowe i inne ciekawe bryły. Podczas warsztatów uczniowie mogli również wykonać bryłkę albo zwierzątko metodą origami. Swoją wiedzę i wyobraźnię geometryczną sprawdzali poprzez rozwiązywanie quizów lub układając łamigłówki przestrzenne Happy Cubes.

Natomiast doświadczenia z fizyki dla swoich młodszych kolegów przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy VIIIa. Julka, Paulina, Amelka, Ania, Szymon i Maks przyciągnęli uwagę i zaciekawili pierwszoklasistów.

Na stoiskach z biologii  uczniowie wykonywali samodzielnie preparaty z mchu, które następnie oglądali pod mikroskopem. Obejrzeli także preparaty trwałe: tkanki roślinne i zwierzęce oraz narządy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się klocki konstrukcyjne do projektowania maszyn, zwierząt, robotów oraz stanowiska komputerowe do projektowania obiektów 3-D w Skriware Market pod druk 3D.

Dla uczniów przygotowane były również dobrze im znane klocki SkriKit. Budując figury uczniowie mogli korzystać z gotowych projektów, dostępnych na Skrimarket. Uczniowie korzystali również z kreatora Skribotów na Skrimarket. Dzięki kreatorowi mogli odwzorowywać klocki SkriKit i wiele dodatkowych części konstrukcyjnych. Kątownik, śruba, nakrętka, to wszystko mogli dowolnie ze sobą zestawiać, łączyć w wirtualnym kreatorze konstrukcji zintegrowanym z drukarką 3D Skinter Creator. Uczestnicy zajęć testowali również roboty.

Uczniowie z klas IV-VIII rywalizowali w zorganizowanych dla nich szkolnych konkursach. Konkurs matematyczny „Myślę i liczę” został przeprowadzony w pięciu kategoriach wiekowych. Nagrody zostały ufundowane przez działające w szkole SKO przy PKO BP. Natomiast konkurs ekologiczny został przeprowadzony na platformie Quizizz. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli te wyzwania.

Aktywny udział dzieci i młodzieży w warsztatach i konkursach przyniósł wiele satysfakcji nauczycielom. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wspólną nieco inną naukę.

Obejrzyj filmik z Dni Matematyki i Nauk Przyrodniczych 

img img

img img

img img

img

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 3
  • 6