27.04.2023

SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

    W oddziale przedszkolnym 0A obyło się spotkanie z Panią Stomatolog – mamą Laury. Głównym celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie obaw wśród przedszkolaków przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

   Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dużą atrakcją były ćwiczenia praktyczne na modelu szczęki. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez panią stomatolog, a następnie według jej wskazówek naśladowały szczotkowanie zębów. Pani Magdalena przypomniała również dzieciom o potrzebie wizyt kontrolnych u stomatologa, a także o konieczności właściwego odżywiania się. Spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikanie słodyczy.
 
  Były to niezwykłe zajęcia, które wzbogaciły wiedzę przedszkolaków na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki od pani stomatolog. 
img
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób i skarpetaMoże być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, lego, szczoteczka do zębów i tekst
6
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 1
  • 10
Komentarze