14.11.2019

Dlaczego są ważne odblaski?

Bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) – powszechnie używana nazwa określająca zbiór zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

ODBLASKI!

Miejsce przymocowania takiego elementu ma znaczenie i w ogromnym stopniu wpływa na odległość, z której kierowcy widzą pieszych,

Miejscem gdzie powinniśmy zawiesić odblask, są prawa ręka lub noga pieszego, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo ludzi idących w przeciwnym kierunku do przemieszczającego się samochodu, jest to miejsce które kierowca najszybciej zauważy, dodatkowo z racji iż ciągle kończyny są wprawiane w ruch.

Poranne wyjścia lub wieczorne powroty ze szkoły do domu po zmroku to bardzo niebezpieczna sytuacja dla dzieci, które muszą pokonywać liczne przejścia dla pieszych, czasami nie są dobrze widoczne z daleka i obowiązkowo powinny mieć elementy świetlne.Rowerzyści są kolejną grupą, wśród której elementy odbijające światło nierzadko mogą uratować życie. Oprócz standardowych świateł warto wyposażyć rower w dodatkowe elementy naklejane lub mocowane na ramie.img

         Rowerzyści są  grupą, wśród której elementy odbijające światło nierzadko mogą uratować życie. Oprócz standardowych świateł warto wyposażyć rower w dodatkowe elementy naklejane lub mocowane na ramie.

Elementy świecące są też bardzo pomocne biegaczom. Częste treningi w późnych godzinach, wczesny zmrok czy tereny parkowe przeplatające się ulicami sprawiają, że czasami trudno zauważyć osoby ćwiczące. 

31
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 14
  • 0
Komentarze