25.04.2023

AKCJA "BAJECZNI ADWOKACI" W NASZEJ SZKOLE

W dniu 21 kwietnia 2023 r. w ramach akcji „Bajeczni Adwokaci” zorganizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką gościliśmy w szkole naszą absolwentkę Panią mecenas Agnieszkę Kornatowską.

  Celem spotkania było zapoznanie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas 1-3 z zawodem adwokata.W ramach spotkania dzieci wysłuchały bajki pt. „Leśne sprawy Misia Adwokata” autorstwa Ewy Ruszkiewicz. Bajka opowiadała o przygodach Misa Adwokata, który pomagał mieszańcom lasu rozwiązywać trudne sprawy. Z bajki dzieci w przystępny sposób dowiedziały się kim jest adwokat, na czym polega jego zawód, jak wygląda i nazywa się jego strój oraz miejsce pracy.

  Na zakończenie każdy z przedszkolaków otrzymał zakładkę do książki z Misiem Adwokatem, a wszyscy uczestnicy zestaw kolorowanek przedstawiających bohaterów bajki. Dodatkowo Pani mecenas zostawiła w naszej szkole egzemplarze bajki, aby przedszkolaki i uczniowie zawsze mogli do niej wrócić.

    Ponadto odbyło się jeszcze jedno spotkanie z Panią mecenas, w którym wzięli udział uczniowie klas 7 i 8 w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się jakie są zawody prawnicze, czym się charakteryzują oraz co należy zrobić, aby móc je wykonywać.
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób i dzieckoimgMoże być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, dziecko i ludzie uczą sięimg
25
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 5
  • 17
Komentarze