09.03.2019

Tropem Wilczym

Grupa ośmiu uczniów należących do SKO wzięła udział w biegu pamięci żołnierzy niezłomnych.

TROPEM  WILCZYM” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Grupa uczniów z klasy III a (Amelia Gajewska, Krystian Jabłoński, Brajan Nowak, Maja Rajkowska, Bartek Rekieć, Wiktor Stefaniak, Marcel Szulc i Julia Zielińska) wraz z wychowawcą wzięła  w minioną niedzielę udział w największej imprezie sportowo-edukacyjnej, jaka towarzyszy obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg odbył się w Chlebowie. Była to już VII edycja biegu. Wszyscy pokonywali dystans 1963 m, który symbolizuje rok, w którym poległ ostatni żołnierz wyklęty, Józef Franczak ps. Lalek.

Po oficjalnym otwarciu nastąpiła wspólna rozgrzewka, potem biegi na dystansach 1963 m i 5 km. Po pokonaniu trasy i własnych słabości, w oczekiwaniu na wyniki, dzieci uczestniczyły we wspólnym śpiewaniu pieśni  oraz poczęstunku (ciasto, herbata, grochówka).

Wszyscy w pakietach startowych otrzymali swój numer startowy, odblask, batonik, wodę i koszulkę, wszyscy również otrzymali pamiątkowe medale ukończenia biegu, a nasz reprezentant Krystian Jabłoński zajął III miejsce w kategorii biegu dzieci do lat 12. i zdobył statuetkę biegu.

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

1
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 9
  • 3
Komentarze