21.01.2018

SPOSÓB NA ZARABIANIE I OSZCZĘDZANIE

Jesienią, my eskaowicze z naszej szkoły, zaczęliśmy zastanawiać się co zrobić, by zarabiać i oszczędzać na upragnione wycieczki.

Powstał pomysł założenia spółdzielni uczniowskiej. Do połowy listopada zbieraliśmy informacje jak to zrobić ? Nawiązaliśmy kontakt z Fundacją Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej w Krakowie - i Oni nam pomogli. 22 listopada zwołaliśmy walne zgromadzenie i powołaliśmy do życia Spółdzielnię Uczniowską o nazwie "Złotówa" (jak nasz blog), wybraliśmy władze spółdzielni i zatwierdziliśmy plan pracy. Dzięki życzliwości Pani Dyrektor i wsparciu finansowemu Rady Rodziców naszej szkoły, od 02 stycznia otworzyliśmy sklepik szkolny. Uczniowie (różni wiekowo) pełnią w nim dyżury. Takie załogi sklepikowe zmieniają się codziennie - sprzedają, sprzątają, uczą się zasad przedsiębiorczości i współpracy. Podchodzą do swoich nowych obowiązków rzetelnie i poważnie traktują pracę. Już zgłaszają nowe pomysły. Jednak na razie sklepik musi się rozwinąć, a wszyscy członkowie spółdzielni muszą poznać zasady jego działania. Mimo, że pomysłodawcami byli eskaowicze, to do spółdzielni uczniowskiej przyjmujemy każdego ucznia nasze jedynki. Opiekunami spółdzielni zostali opiekunowie SKO w szkole - p. Elżbieta Rajkowska i p. Robert Solecki. Mamy nadzieję, że podoba się Wam nasza inicjatywa. 

imgimgimgimg

2
Dodaj Komentarz
 • 2
 • 26
 • 8
Komentarze
 • SylwkaskoOrzysz
  SylwkaskoOrzysz
  31.1.xxx.xxx
  2018-01-21 18:42 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  Pozdrawiamy bardzo serdecznie i życzymy miłego wieczoru -:).

 • skarbonka100
  skarbonka100
  62.133.xxx.xxx
  2018-01-21 16:45 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  »̯̆◊̯̆«___ »̯̆◊̯̆«___ »̯̆◊̯̆«___ »̯̆◊̯̆«
  *___ »̯̆◊̯̆«`POZDRAWIAMY___ »̯̆◊̯̆«
  __ »̯̆◊̯̆«___ »̯̆◊̯̆«___ »̯̆◊̯̆«___ »̯̆◊̯̆«_
  ___ »̯̆◊̯̆« BLOGOWYCH PRZYJACIÓŁ___ »̯̆◊̯̆«
  #*#*___ »̯̆◊̯̆« ___ »̯̆◊̯̆«
  ___ »̯̆◊̯̆«___ »̯̆◊̯̆«___ »̯̆◊̯̆«___ »̯̆◊̯̆«___ »̯̆◊̯̆«

  Z zasypanej śniegiem Lubeni:)))