29.05.2019

Zdrowo się odżywiamy i....

chętnie różne sporty aktywnie uprawiamy !!!!

W każdej z zasad zdrowego odżywiania zwraca sie uwagę na codzienną aktywność fizyczną już od najmłodszych lat. Dlatego też w naszej szkole realizując różne programy dotyczące zdrowego odżywiania np. zdrowe zasady 6U + 1 wg prof. Stanisława Bergera, zachęcamy uczniów do aktywnośći fizycznej, która później przekłada się na nasze sukcesy sportowe.

img

W ostatnim czasie możemy pochwalić się sukcesem naszych siatkarzy, którzy od eliminacji gminnych przez powiatowe dotarli do półfinału wojewódzkiego zajmując w nim III miejsce i ostatecznie w województwie - wysokie VII miejsce. Wspomnieć należy również o indywidualnym sukcesie ucznia klasy VII Wiktora Pocałunia, który dotarł do województwa w indywidualnych biegach przełajowych, zajmując wysoką IX lakatę. Nadmienić należy, że w jego grupie wiekowej wystartowało ponad 80 najlepszych zawodników z całego województwa. 

Wiadomość z ostatniej chwili!!!

Drużyna chłopców z naszej szkoły wystartowała w powiatowych eliminacjach Szkolnej Drużynowej Ligi Lekkoatletycznej, w następujących dyscyplinach: rzut oszczepem, rzut dyskiem, pchnięcie kulą, skok w dal, sztafeta 4 x 100m oraz biegi na 100m, 300m i 1000m. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce, zdobywając 1266 punków. Ustąpiliśmy drużynie z SP Domaradz jedynie 12 punktami.

Wszystkim sportowcom gratulujemy sukcesu!!!!!

Innych zachęcamy do wszelkiej aktywności fizycznej!!!!!

0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 7
  • 4