1 2 3 następna ostatnia

Paliwo dla mózgu, czyli co jeść, aby zwiększyć tempo zapamiętywania i uczenia się?
Dobrze odżywiony mózg pracuje szybciej i sprawniej. Gdy jesteśmy głodni trudno utrzymać koncentrację - mózg daje znać, że brakuje mu paliwa. Nie wystarczy jednak zjeść czegokolwiek, aby umysł pracował na wysokich obrotach.
7
Blog SKO

Zespół Szkół w Niebocku

Zespół Szkół w Niebocku

Wyprawa do przysiółka Ćwierci i na Małą Stronę- cd. innowacji kl. II

Początek najpiękniejszego miesiąca w roku powitał nas ciepłą i słoneczną pogodą, a przyroda, która wręcz wybuchła zielenią i kwieciem jeszcze bardziej zachęciła nas do spaceru na świeżym powietrzu. Nie zwlekając więc dłużej, w czwartkowe przedpołudnie 5 maja, rozpoczęliśmy kolejny etap naszej innowa ...

0

Akademia w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Aby uczcić to państwowe święto, uczniowie klasy IV przygotowali uroczystą akademię. Poprzez prezentację okolicznościowego przedstawienia, uczniowie nie tylko przypomnieli doniosłość tego historycznego wydarzenia, ale zwrócili t ...

0

Pomagamy mieszkańcom Ukrainy!

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących wsparcia i pomocy mieszkańców Ukrainy. Tym razem pomysłodawcą kiermaszu była klasa 7a w ramach SK Caritas. Jest to już druga taka akcja i wiemy, że na pewno nie ostatnia. Dzięki temu nasze dzieci uczą ...

0

Dzień Ziemi

Każdy może, a nawet musi dbać o naturalne środowisko i o całą planetę Ziemię. Jeśli nie będziemy tego robić, przyszłe pokolenia nie będą mogły normalnie żyć i funkcjonować. Pamiętajmy o tym! A w ramach przypomnienia i uświadomienia sobie, jak ważne jest dbanie o naturę, zapraszamy do filmowej aranża ...

0

W klasie II smacznie, zdrowo, rzeżuchowo…

Tydzień przed Świętami Wielkanocnymi drugoklasiści zasiali nasionka rzeżuchy. Jest to roślina coraz częściej zdobiąca wielkanocne stoły w naszych domach, a jednocześnie jest ona polecana ze względu na walory zdrowotne. Rzeżucha, zwana też przez niektórych pieprzycą, na naszych świątecznych stołach ...

0

Indywidualno-drużynowe biegi przełajowe

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych. Drużyna chłopców zajęła IV miejsce w składzie: Szczepanek Kacper Myćka Adam Myćka Jakub Kulon Emilian Grządziel Jakub Drużyna dziewczyn zajęła V miejsce w składzie: Folek Mart ...

0

Wizyta klas ósmych na Dniach Otwartych w LO, ZSE, ZSB w Brzozowie

Uczniowie klas ósmych już wkrótce będą musieli zdecydować, z którą szkołą będą chcieli związać przyszłość w kolejnym etapie kształcenia, dlatego w dniu 8 kwietnia 2022 r. ósmoklasiści wraz z opiekunami udali się na Dni Otwarte w LO, ZSB, ZSE w Brzozowie. Mieli oni okazję poznać ofertę edukacyjną na ...

0

Kolejny etap poznawania miejscowości przez drugoklasistów ‑wiosenne Działy

7 kwietnia wybraliśmy się na kolejną wyprawę w ramach innowacji, którą realizujemy od początku tego roku szkolnego. Kilka dni wcześniej na zajęciach muzycznych głośno śpiewaliśmy piosenkę „Kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata”, bo tak właśnie wygląda kwietniowa aura, a w tym roku ...

0

Serce z nakrętkami zapełnione po raz dwunasty!

Kacperek Wrona jest już nam dobrze znanym chłopcem. Jego chorobę opisywaliśmy na naszej stronie. Kacperek po długiej rehabilitacji szpitalnej jest w domu z rodziną, która codziennie walczy o jego sprawność ruchową i intelektualną. Godziny ciężkiej pracy nie idą na marne. Kacper robi postępy, ale pr ...

0

Dzień nietypowego stroju — dziś szkoła była inna niż zwykle!

Dziś w Prima Aprilis znowu wyszliśmy naprzeciwko nudzie i monotonii szkolnych dni. Samorząd szkolny zaproponował Dzień Nietypowego Stroju — każdy może przyjść w stroju, którego nie nosi na co dzień. Wyszło fantastycznie, świetnie bawili się zwłaszcza uczniowie klas młodszych, ale i starsi nie byli g ...

0
1 2 3 następna ostatnia