19.02.2023

Wizyta strażaków w naszej szkole

Każdego roku 11 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112. Ten dzień przede wszystkim ma na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat właściwego korzystania z numeru alarmowego 112, który obowiązuje we wszystkich krajach europejskich. Do naszej szkoły zostali zaproszeni strażacy z OSP Niebocko wraz z przedstawicielami KPPSP w Brzozowie. Strażacy przybliżyli naszym najmłodszym dzieciom oraz młodzieży alarmowanie wydarzenia oraz przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie poprowadził zaproszony przez druhów OSP Niebocko — asp. Rafał Szmyd, koordynator medyczny KPPSP w Brzozowie. Zwrócił on szczególną uwagę na sposób podejścia do osób, które mogą potrzebować takiej pomocy i jak się w takiej sytuacji zachować. Wskazał jak ważne jest szybkie wezwanie pomocy i rzetelne przekazanie informacji dotyczących nieszczęśliwego wydarzenia.W czasie szkolenia każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy.

imgimgimgimgimgimg

1
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 7
  • 14
Komentarze