09.05.2019

Innowacja pedagogiczna "Zdrowy przedszkolak"

img

 

W roku szkolnym 2018/19 w naszym przedszkolu realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. "Zdrowy przedszkolak". Zawiera ona propozycje, które przygotowują dzieci do zdrowego stylu życia. Są w niej zawarte teoretyczne i praktyczne podstawy wychowania dzieci tak, aby w przyszłości umiały zdecydować co jest dla nich zdrowe i będą spożywać, a co nie i są gotowe z tego zrezygnować.

Wszyscy dobrze wiedzą jak bogate w witaminy są owoce i warzywa. Warto więc pomóc dziecku je polubić. Przekonaliśmy się o tym podczas wspólnego robienia i picia soków w naszym przedszkolu. Dzieci pełne zaangażowania przystąpiły do mycia owoców i warzyw. Później pozostało tylko wrzycenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Wspólna degustacja zmotywowała dzieci do wypicia sporej ilości soku. Wszystkim bardzo smakował ponieważ był wykonany własnoręcznie, a co najważniejsze bez cukru i konserwantów.

Oprócz "produkcji" soków dzieci miały także możliwość obserwowania w jaki sposób powstają "marchewkowe chipsy". Z dużym zainteresowaniem śledziły kolene etapy produkcji zdrowej przekąski, by później z wielkim apetytem przystąpić do jej konsumpcji.

Nic nie zastąpi dawki witamin z owoców i warzyw wykonanych własnoręcznie...

imgimg

2
Dodaj Komentarz
 • 0
 • 2
 • 1
Komentarze
 • sp17rzeszow
  sp17rzeszow
  84.38.xxx.xxx
  2019-05-15 08:25 | Temat: SKO
  ODPOWIEDZ

  _______$$$_____$$
  ______$_________$$
  _____$___________$
  _____$____________$
  ____$____________$$$
  ____$____$_______$$$
  ___$_____$_____$$$$$$$
  ___$____$$_____$$$_$$$
  ___$___$$$____$$$___$$$
  ___$__$$$$____$$$___$$$
  ___$__$$$$____$$$___$$$
  ___$_$$$$____$$$__$__$$$
  ___$_$$$$____$$$_$$$_$$$
  ____$$$$_____$$___$___$$
  ____$$$_____$$$_$___$_$$$
  ____$$______$$_____$$$_$$
  _____$_____$$___$___$___$$
  _____$____$____$$$____$___$
  _____$__________$_$
  ______$_________$$$
  ______$
  _______$
  $$$$___$
  $$$$$$__$_______$$
  _$$$$$$$$______$$
  __$$__$$$$____$$$
  ___$$$__$$___$$_$
  _____$$$_$$_$$$_$
  _______$$_$$$$_$$
  _$$$$$$__$_$$$_$$
  $$$$$$$$$_$$$_$$
  _$$$$__$$$_$$_$$
  ___$$$$__$$$_$$
  ____$$$$$__$_$
  _______$$$$$$
  __________$$
  ___________$$
  ___________$$
  ___________$$
  ___________$$
  ___________$$
  Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie
  w ten deszczowy dzionek   

 • spswierze
  spswierze
  5.184.xxx.xxx
  2019-05-12 13:11 | Temat: :)
  ODPOWIEDZ

  Pozdrawiamy i życzymy słonecznej niedzieli!