26.03.2017

Z wizytą w Pizzeri "Impresso"

Pizza pyszna lubić bywa, czy w niej szynka czy też ryba, W smak jej też różne są dodatki- groszek, serek lub sałatki, Ciasto cienkie, grube, chude, byś nie liczył tu na nudę, Ciepła pizza wyśmienita, wyżerka będzie obfita, Każdy jeden będzie syty, toteż uśmiech wyśmienity:)

     Dnia 03 marca 2017 r. uczniowie klasy II a i oddziału przedszkolnego, pod opieką p. Andżeliny Olszewskiej, p. Elżbiety Dudek i p. Andżeliki Szczublewskiej, wybrali do Pizzerii "Impresso", która mieści się niedaleko szkoły.

     Celem wycieczki były warsztaty kulinarne, dzięki którym dzieci mogły "podglądać pizzę od zaplecza" - miały szansę poznać jej produkcję od podstaw. Zobaczyły, jak wyrabia się ciasto, miały możliwość obserwowania pracy kucharza i zwiedzenia stanowisk pracy każdego pracownika. Najciekawszym miejscem okazało się stanowisko kucharza, który pokazał piec, łopaty i to, jak przyrządza pizzę. Po części teoretycznej był czas na stworzenie własnej pizzy. Kilkoro chętnych przystąpiło do wykonania zadania, które uświadomiło im, że praca kucharza nie jest taka łatwa.

     Następnego dnia właściciel pizzerii, w ramach podziękowania za zaangażowanie, chęć współpracy i wzorowe zachowanie, podarował dzieciom różne rodzaje pizzy, które zostały skonsumowane już w klasach.


     Najmłodsi stwierdzili, że świetnie się bawili i chętnie znów odwiedzą gościnne progi "Impresso". 

imgimgimgimgimg

3
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 15
  • 17
Komentarze