1 2 następna ostatnia


Zespół Szkół nr 2 w Kole

Zespół Szkół nr 2 w Kole

Witamy na blogu Zespołu Szkół nr 2 w Kole. SKO w naszej szkole istnieje od kilku lat. Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei gospodarowania posiadanym kieszonkowym czy oszczędnościami. Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk.

Pierwszy dzień wiosny

Leci pliszka spod kamyczka: - Ja się macie dzieci! Już przybyła wiosna miła, już słoneczko świeci! Poszły rzeki w świat daleki, płyną het - do morza; A ja śpiewam, a ja lecę, gdzie ta ranna zorza!

2

Spotkanie z policjantami

Na chodniku przystań bokiem raz, dwa, raz! Popatrz w lewo bystrym okiem raz, dwa, raz! Skieruj w prawo wzrok sokoli . Znów na lewo spójrz po woli. Jezdnia wolna więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie Raz , dwa ,raz ,dwa, raz, dwa raz.

2

Z wizytą w Pizzeri "Impresso"

Pizza pyszna lubić bywa, czy w niej szynka czy też ryba, W smak jej też różne są dodatki- groszek, serek lub sałatki, Ciasto cienkie, grube, chude, byś nie liczył tu na nudę, Ciepła pizza wyśmienita, wyżerka będzie obfita, Każdy jeden będzie syty, toteż uśmiech wyśmienity:)

2

Ferie zimowe za nami ....

Hej, słoneczko wyjdź zza chmurki dzieci chcą pozjeżdżać z górki niech na stawach zmarznie woda czy ci zimy nie jest szkoda. Hej, słoneczko daj nam wyż od dni paru, właśnie czyż pogniewało się i chowa ta pogoda jest niezdrowa. Idą ferie, już od rana dzieci lepić chcą bałwana i śnieżkami ...

8

Tajemnice iluzji

17 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbył się niezwykły pokaz iluzji w wykonaniu mistrza iluzji z Ukrainy Aleksandra Tkacza. Podczas spektaklu zatytułowanego "Tajemnice iluzji" zobaczyliśmy uniesienie w powietrzu stolika iluzjonisty. Wybrany z publiczności chłopiec został zaczarowany w królika, a na ...

7

"Góra Grosza"

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Samorząd Uczniowski zachęcał wszystkich uczniów i przedszkolaków do aktywnego udziału w akcji. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – ...

2

Gramy dla WOŚP

Z wielką radością uczniowie wraz z opiekunami p. Marzeną Maciejewską, p. Alicja Krawczyk, p. Jolantą Jadczak i p.Lidią Cicharską wzięli udział w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych ...

3

Świąteczne pieczenie pierników

Stało się już tradycją, że przed świętami Bożego Narodzenia w Zespole Szkół nr 2 odbywa się pieczenie pierników przez uczniów klas 0 - VI szkoły podstawowej. Akcja została zorganizowana przed Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5. Młodych kuchcików wspierali uczniowie ZSRCKU w Kościelcu, pod czujnym ...

2
1 2 następna ostatnia