24.09.2019

"Wielka mapa Polski" już w klasie I "a".

imgW dobie Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek należy do rzadkości. Aby temu zapobiec w ubiegłym roku szkolnym 2018/2019  wychowawczyni klasy III „b” pani Lidia Cicharska wraz z uczniami wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne pod hasłem „Wielka mapa Polski”.

Celem akcji była wymiana pocztówek pomiędzy patronackimi szkołami z całej Polski oraz prezentacja ciekawych miejsc swojej miejscowości i okolic. Uczniowie klasy III „b” wysłali około 30 pocztówek do różnych szkół w Polsce. Otrzymaliśmy między innymi pocztówki od szkoły w Pilicach, Bytomiu, Sierakowicach czy Warszawy.

Akcja miała walor edukacyjny, ponieważ raz w tygodniu na stronie WSiP udostępniane były specjalnie przygotowane materiały edukacyjne: filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki, które pozwoliły uczniom poznać zakątki kraju, poza tym dzieci uczyły się, jak poprawnie adresować i pisać pocztówki, zachęcała do nawiązywania relacji z innymi szkołami i uczniami.

Pani Lidia Cicharska w tym już roku szkolnym otrzymała od Wydawnictwo WSiP „Wielką mapę Polski”, która posłuży obecnym jej wychowankom z klasy I „a”.

Mapa wkrótce znajdzie się w centralnym miejscu w klasie i czekamy z niecierpliwością na udział w następnych akcjach.

imgimg

2
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 6
  • 8
Komentarze