12.05.2017

Zerówka na ratunek pszczołom…

W ramach projektu „PoczytajMY” zorganizowana została akcja czytelnicza „Poczytamy o pszczołach”. Jest ona przeprowadzana w partnerstwie z „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Zerówka wraz z wychowawcą i panią Alicją Kluską – opiekunem biblioteki pochyliła się nad tematem pszczół, pogłębiła wiedzę dotyczącą tych pracowitych owadów. Grupa 6-latków przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ekologicznej. W jej ramach przeprowadzone zostały zajęcia na podstawie książki Piotra Sochy „Pszczoły”. Przedszkolaki wraz ze starszymi kolegami z klasy 5a oraz 5b założyli miejsce przyjazne pszczołom. 

Chcemy zachęcić innych do stworzenia Miejsc Przyjaznym Pszczołom  – to znaczy takich, gdzie znaleźć mogłyby się rośliny atrakcyjne dla naszych owadów. Nie wymaga to specjalnego przygotowania! Wystarczy zaopatrzyć się w nasiona, dostępne w sklepie ogrodniczym, skrzyknąć znajomych i zagospodarować wspólną przestrzeń przyszkolną czy sąsiedzką.

W naszej szkole zasialiśmy: nagietka lekarskiego, nachyłka barwierskiego i kosmos niski. A co zakwitnie u Ciebie na balkonie lub w ogrodzie?

 img   img

img   img

img   img

3
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 3
  • 9
Komentarze