26.10.2018

Wycieczki do najstarszego banku PKO BP w Łodzi

Dwie wycieczki uczniów z naszej szkoły odbyły się do I Oddziału Banku PKO BP w Łodzi – najstarszego banku w stolicy województwa. W środę, 17 października 2018r. bank odwiedziły klasy IIa i IIb oraz klasa IVa.

Pierwszy oddział banku w Łodzi powstał 12 maja 1930 roku przy ul. Narutowicza 45 i była to piąta placówka w kraju. Sześć lat później – 1 października 1936r. siedzibę przeniesiono do zwiedzanego przez nas budynku przy Alei Kościuszki 15.

Uczestnicy wycieczek zapoznali się z historię banku, z funkcjonowaniem placówki i dowiedzieli się na czym polega praca bankowca oraz jak korzystać z bankomatu i wpłatomatu. Drugoklasiści i czwartoklasiści zwiedzili również Izbę Pamięci, w której znalazły się stare monety, książeczki oszczędnościowe, książeczki SKO oraz druki obligacji i papiery wartościowe. Były również skarbonki z różnych zakątków Europy i nie tylko, a także stare maszyny do liczenia.

Największą atrakcją wycieczek było zwiedzanie skarbca, który jest jedyny w Łodzi oraz najstarszy w Europie. Wszyscy zadowoleni, z nowymi wiadomościami, wrócili do szkoły.

Wyjazd do I Oddziału Banku PKO BP doszedł do skutku dzięki zaangażowaniu pana Tomasza Budy, dyrektora I Oddziału Banku PKO BP w Zduńskiej Woli, w którym prowadzone są nasze konta Szkolnej Kasy Oszczędności.

Dziękujemy!

 img   img

img   img

img   img

img   img

img

3
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 9
  • 7
Komentarze