01.06.2017

Walory turystyczne naszych gmin

W sobotę, 27 maja 2017 r. przed Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ zebrała się 70-osobowa grupa uczestników rajdu rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz 2017". Bibliotekarze, czytelnicy, sympatycy słowa pisanego i rowerów z dobrymi humorami wyruszyli na trasę, która wiodła przez Swędzieniejewice i Skansen Lokomotyw w Karsznicach, o którym opowiadał pan Czesław Boczek.

Kolejnym miejscem na trasie był Kościół św. Stanisława Biskupa i św. Mikołaja w Borszewicach, którego zakamarki mogliśmy zwiedzić dzięki uprzejmości Proboszcza ks. Roberta Kaczmarka, w Ulejowie uczestnicy poznali historię cmentarza wojennego z I wojny światowej z 360 mogiłami żołnierzy z armii austro-węgierskiej, niemieckiej i rosyjskiej poległych w 1914 r. O tym i innych ciekawych miejscach na trasie opowiadały panie Martyna KołodziejczykDorota Stefańska współpracujące z Towarzystwem Przyjaciół Zduńskiej Woli – współorganizatorem rajdu.

W Szadku, w kościele Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba Apostoła o historii kościoła mówił ks. kan. Maciej Korczyński, dzięki niemu mogliśmy również wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu  ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli. Dalsza trasa wiodła przez Wojsławice, gdzie zwiedziliśmy Szkolną Izbę Regionalną, prezentującą stroje i sztukę ludową. Wyprawa zakończyła się w Białym Ługu, gdzie zorganizowano dla uczestników  gorący poczęstunek i niespodzianki. Dwie nasze uczennice: Weronika Pardel i Natalia Gabrych otrzymały medale jako najmłodsze uczestniczki.

Pokonaliśmy przeszło 60 kilometrów.

img   img

img   img

img   img  

0
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 4
  • 5