28.10.2018

Szóste urodziny SKO – świętowania ciąg dalszy

W piątek, 26 października - dokładnie w szóstą rocznicę powstania SKO w Czechach – odbyły się główne obchody urodzin Szkolnej Kasy Oszczędności z udziałem zaproszonych gości: p. Iwony Szewczyk-Bąk – skarbnika gminy Zduńska Wola, p. Tomasza Budy – dyrektora Banku PKO BP w Zduńskiej Woli i p. Iwony Urbańskiej – Kierownika Zespołu Obsługi Klienta w Banku PKO BP w Zduńskiej Woli. Swoją obecnością zaszczyciły nas również maskotki związane z SKO: Żyrafka Lokatka i Pancernik Hatetepes.

Uczniowie klas I-V wzięli udział w przedstawieniu promującym SKO przygotowanym przez p. Beatę Skrzypczyńską pod hasłem "SKO to jest to!" Następnie p. Tomasz Buda - dyrektor Banku PKO BP w Zduńskiej Woli uroczyście przekazał na ręce p. Anny Stoparczyk – dyrektora szkoły w Czechach, czek na kwotę 15 tys. zł za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie dla SKO. Z kolei p. Tomasz Buda i p. Iwona Urbańska otrzymali podziękowania za wieloletnią współpracę ze szkołą w Czechach. 

Po części artystycznej klasy czwarte kontynuowały zmagania w turnieju SKO pod hasłem „SKO na szóstkę”. Tym razem odbyła się część sportowa połączona z wiedzą matematyczną przygotowana przez opiekunów SKO: p. Jarosława Szewczyka, p. Agnieszkę Besser-Krysiak oraz nauczyciela wychowania fizycznego p. Donatę Jasiewicz. Ponadto każda z klas zaprezentowała hasło promujące SKO oraz plakat promujący oszczędzanie.

Po emocjonującej i zaciętej walce pierwsze miejsce zajęły ex aequo klasy 4a i 4c. Na drugim miejscu sklasyfikowaliśmy klasę 4b. Każda z drużyn została nagrodzona dyplomem i nagrodami ufundowanymi przez SKO, a kibice z rąk Żyrafki Lokatki i Pancernika Hatetepesa otrzymali słodkie upominki i ołówki z logo SKO.

W najbliższy poniedziałek czeka nas trzeci dzień obchodów. Żyrafka Lokatka wspólnie z Pancernikiem Hatetepesem wręczą naszym SKO-wiczom, a mamy ich już 130, słodki upominek oraz gadżety SKO.

Fot.: Miłosz Kuźnicki, Jarosław Szewczyk, Agnieszka Besser-Krysiak

 

img   img

img   img

img   img

img   img

img   img

img   img

img   img

img   img

img   img

img   img

5
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 2
  • 1
Komentarze