28.10.2019

Spotkanie z regionem

18 i 19 października odbyły się bardzo ciekawe dodatkowe zajęcia dla uczniów klasy Va. W piątek uczestniczyliśmy w wycieczce do Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, podczas której dowiedzieliśmy się wielu ważnych informacji o naszym mieście. Zadbaliśmy też o naszą kondycję fizyczną grając w berka w pobliskim parku, który w jesienny ciepły dzień wyglądał wyjątkowo pięknie i zachęcał do zabaw na powietrzu.

W sobotę czekał nas dalszy ciąg niespodzianek - spotkanie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Czechach. Panie opowiadały o swoich pasjach i umiejętnościach, które nabywają, tworząc przepiękne rzeczy. Nauczyliśmy się robić smaczne kanapki, sałatkę owocową, nabijać kremem rurki. Wykonywaliśmy kwiaty z bibuły, cudowne i niepowtarzalne kartki okolicznościowe.

Byliśmy pod ogromnym wrażeniem pań, które robiły wieńce dożynkowe, przepiękne rzeczy z kordonka, pudełka ozdobione metodą decoupage'u. Bardzo szybko minęły ponad 2 godziny. To było niezapomniane spotkanie. Następnie poszliśmy na Cmentarz Żydowski. Zainteresowaliśmy się historią holocaustu oraz Żydów zduńskowolskich. Będziemy poszerzać tę wiedzę podczas kolejnych lekcji historii.

Wycieczka do Zduńskiej Woli zakończyła się wspólnym piknikiem w parku oraz zabawami na pobliskim placu zabaw, podczas których rozwijaliśmy tężyznę fizyczną pod czujnym okiem opiekunów. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy około godziny 16 do domów.

imgimgimgimg 

0
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 6
  • 12