22.11.2016

Spotkania dwa!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli, Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola i Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński, zapraszają na promocję książki „Sekrety Sieradza i Zduńskiej Woli” Andrzeja Sznajdera oraz spotkanie z autorem.

Andrzej Sznajder specjalizuje się w eseju historycznym i literackim, pisze prozę poetycką, opowiadania oraz artykuły naukowe do pism austriackich i polskich związanych z Galicją. Twórczo związany jest z Łaskiem. Książka opowiada o największych sekretach Sieradza i Zduńskiej Woli, odkrywa historię przeklętego dworu nad rzeczką Tymianką i mrocznego wnętrza sieradzkiego Alcatraz. Poznamy historie księdza Brzezińskiego, Apteki Staromiejskiej, pocztowego szlaku i zduńskowolskiego browaru.

 Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2016 roku, o godz. 18.00 w Czytelni MBP, przy ul. Łaskiej 12. Wstęp wolny.

* * *

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Okazjonalnego zatytułowane „Mój śpiew to cierpienie” w reżyserii Edyty Kuldy.

Na scenie usłyszymy adaptacje utworów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, twórców Kabaretu Starszych Panów, w interpretacji zduńskowolskich samorządowców, dziennikarzy, pedagogów i animatorów kultury. Piosenki „Tanie dranie”, Wesołe jest życie staruszka”,„Piosenka jest dobra na wszystko” wciąż żyją w świadomości słuchaczy. Wykonanie ich na nowo, ale w tym samym duchu, z pewnością zaczaruje tych odbiorców którzy nadal pamiętają Starszych Panów oraz tych, którzy nie mieli okazji ich oglądać.

 Zapraszamy wszystkich mieszkańców w tę sentymentalną podróż 24 listopada 2016 roku, godz. 18.00, sala kameralna Zduńskowolskiego Centrum Integracji „Ratusz”, Plac Wolności 26.

 Wstęp wolny.

 img img

0
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 3
  • 10