03.06.2018

Sejmik Województwa Łódzkiego z naszymi posłami

W spotkaniu posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży z Województwa Łódzkiego, wzięli udział nasi uczniowie Maciej Kaczmarek oraz Krzysztof Urbaniak. W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, na zaproszenie przewodniczącego Sejmiki Wojewódzkiego Pana Marka Mazura, odpowiedziało kilkadziesiąt młodych osób z całego województwa, posłów XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Nasi reprezentanci wcielili się w rolę Wicemarszałków i współprowadzili całe obrady, co było ogromnym wyróżnieniem. Młodzi posłowie zabierali w dyskusji głos, poruszając temat prowadzonej kampanii wyborczej, równouprawnienia kobiet, a także wątku prohibicji, były to tematy, o których szczególnie głośno dyskutowano podczas spotkania.  Nasi posłowie poruszyli także tematy bliskie dla Zduńskiej Woli jak m.in. tworzenie Młodzieżowej Rady Gminy, w tym miejscu warto dodać, że planowane jest stworzenie młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Dalsza dyskusja młodzieży dotyczyła roli młodych ludzi w życiu publicznym, realizowanych projektów, zaprezentowany został film o 20 latach Sejmiki Województwa Łódzkiego, a także krótki wykład związany z Jubileuszem 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 img   img

img

3
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 6
  • 4
Komentarze