30.05.2018

Rekordowe zmagania z matematyką

280 uczniów z 20 szkół z terenu powiatu zduńskowolskiego rywalizowało o tytuły najlepszych matematyków w XVIII Powiatowych Potyczkach Matematycznych, które tradycyjnie odbyły się w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach. Po raz kolejny udało się pobić rekord frekwencji. Poprzedni ustanowiono rok temu, a wówczas na starcie stanęło 267 uczniów.

Uczestnicy w ciągu godziny w sześciu kategoriach wiekowych rozwiązywali cztery zadania przygotowane przez Czesławę Knul – prezesa Otwartej Pracowni Rozwijania Uzdolnień „Asymptota”.

W piątek, 25 maja nagrodzono zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Uczniowie, którzy wywalczyli pierwsze miejsca, wezmą udział w Międzypowiatowych Potyczkach Matematycznych, które odbędą się we wtorek, 29 maja w Łasku.

 

Po sprawdzeniu prac w poszczególnych kategoriach wiekowych przyznano następujące nagrody:

Klasy IV szkoły podstawowej

I miejsce                      Igor Zdzieszek – SP 6 Zduńska Wola

II miejsce                     Julia Hochman – SP 10 Zduńska Wola

                                    Zuzanna Wilk – SP Zapolice

III miejsce                    Zofia Filipczak – SP 2 Zduńska Wola

                                    Maciej Kryziński – SP 9 Zduńska Wola

                                    Joanna Plichta – SP 9 Zduńska Wola

                                    Gabriela Wawrzyniak – SP Janiszewice

Wyróżnienie                   Piotr Sadziński – SP 9 Zduńska Wola

                                    Wojciech Kulda – SP 9 Zduńska Wola

                                    Amelia Szymczak – SP 10 Zduńska Wola

                                    Marta Grabińska – SP Krobanów

                                    Michał Kardacki – SP Wojsławice

                                    Gracjan Żądło – SP Wojsławice

                                    Adrian Zwarycz – SP Zapolice

                                    Jan Staniucha – ZSPiP Czechy

 

Klasy V szkoły podstawowej

I miejsce                     Benedykt Zieliński – SP 10 Zduńska Wola

II miejsce                    Marcel Gładkiewicz – SP Krobanów

III miejsce                   Antoni Rusek – SP 2 Zduńska Wola

                                    Mikołaj Tomczyk – SP 7 Zduńska Wola

                                    Jakub Ignaczak – SP 10 Zduńska Wola

Wyróżnienie               Justyna Sagan – SP Szadek

                                    Alojzy Andrzejewski – ZSPiP Czechy

                                    Antoni Andrzejewski – ZSPiP Czechy

 

Klasy VI szkoły podstawowej

I miejsce                     Marta Jurzyk – SP 9 Zduńska Wola

                                    Dawid Jankowski – SP 9 Zduńska Wola

                                    Kacper Piller – SP Janiszewice

                                    Jerzy Mes – ZSPiP Czechy

II miejsce                     Zuzanna Urbaniak – SP 2 Zduńska Wola

                                    Mateusz Marczewski – SP 7 Zduńska Wola

                                    Jakub Raźniewski – SP 7 Zduńska Wola

                                    Łukasz Józefczyk – SP 10 Zduńska Wola

III miejsce                    Sandra Bartosik – SP 10 Zduńska Wola

                                    Aleksandra Paczesna – SP 11 Zduńska Wola

Wyróżnienie                  Kinga Filipczak – SP 9 Zduńska Wola

                                    Maciej Smolarek – SP 10 Zduńska Wola

                                    Jakub Klimczak – SP Szadek

                                    Zuzanna Sadowska – SP Wojsławice

                                    Zofia Woźniak – SP Zapolice

 

Klasy VII szkoły podstawowej

I miejsce                     Mateusz Grzanka – SP 6 Zduńska Wola

II miejsce                    Jakub Lipiński – SP 12 Zduńska Wola

III miejsce                   Maciej Kardecki – SP 6 Zduńska Wola

                                    Wiktoria Kabzińska – SP Janiszewice

                                    Maciej Kubiak – SP Janiszewice

Wyróżnienie               Maksymilian Marczak – SP 10 Zduńska Wola

                                    Piotr Dominiak – SP 13 Zduńska Wola

                                    Amelia Kluszczyńska – SP Prusinowice

                                    Zuzanna Matusiak – ZSPiP Czechy

 

Klasy II gimnazjum

I miejsce                     Kacper Kmiecik – SP 5 Zduńska Wola

II miejsce                    Bruno Baran – SP 4 Zduńska Wola

                                    Magdalena Michalska – SP Janiszewice

III miejsce                   Michał Jaworski – SP 12 Zduńska Wola

Wyróżnienie                 Weronika Woskowska – SP 4 Zduńska Wola

                                    Ewa Błońska – SP 9 Zduńska Wola

                                    Justyna Majchrowska – SP 12 Zduńska Wola

 

Klasy III gimnazjum

I miejsce                      Piotr Lasota – SP 5 Zduńska Wola

                                    Jan Grabiński – SP 5 Zduńska Wola

                                    Martyna Rosiak – ZSPiP Czechy

II miejsce                     Anastazja Kaczmarek – SP Szadek

                                    Łukasz Suchański – ZSPiP Czechy

III miejsce                    Jakub Kornacki – SP 4 Zduńska Wola

                                    Franciszek Zieliński – SP 4 Zduńska Wola

                                    Igor Kapiczyński – SP 5 Zduńska Wola

                                    Konrad Lis – SP Janiszewice

Wyróżnienie                  Martyna Wiśniewska – SP Szadek

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Marcin Studniarski, Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik oraz Wójt Gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha.

img   img

img   img

 img   img

img   img

9
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 7
  • 0
Komentarze
  • patka1
    patka1
    83.9.xxx.xxx
    2018-05-31 18:59 | Temat: Aktyw SKO
    ODPOWIEDZ

    Od SKO Wilkowo pozdrawiamy i naszego bloga zapraszamy<3

  • BasiaSKO
    BasiaSKO
    79.191.xxx.xxx
    2018-05-31 10:36 | Temat: sko
    ODPOWIEDZ

    Bardzo gorąco pozdrawiamy
    z równie gorącego Mszczonowa.
    SKO Mszczonów
    ps.
    Po małej przerwie wracamy i do nas na bloga zapraszamy :-)

  • MironaSKOWilkowo
    MironaSKOWilkowo
    178.36.xxx.xxx
    2018-05-31 10:34 | Temat: SKO Wilkowo
    ODPOWIEDZ

    Z upalnych Mazur pozdrawiamy i życzymy miłego czwartku.

  • maria.kon
    maria.kon
    79.191.xxx.xxx
    2018-05-31 10:32 | Temat: sko
    ODPOWIEDZ

    ____________ss
    ________________s$
    ________________ss
    _________________$$
    __________________s$
    __________________s$
    __________________s
    _______ssss$s$$s$s$$$$$sssssss
    _____$$ss__ssssssssssssss__ss$$s
    __s$$$$_s$s$s__________ss$ssss$s
    _$s$__$s_____s$$$__$$$s______$s
    _$s____ss___s$$$$$$$$$$s____$s
    __s$$$s_$$___s$$$$$$$$s____$s
    ____ss$$s$$s___s$$$$s____s$s
    __________s$s____$s_____$$
    ___s$$$$$$$$$sss____ssss$$$$$$$s
    ______ss$s$$$$$$$$$$$$$$$s$$s
    ____________sssssssssssss

    Miłego dnia :-)
    Pozdrawiamy !!!!
    SKO Wśród Dębów

  • Graża
    Graża
    83.9.xxx.xxx
    2018-05-30 20:52 | Temat: SKO Bratian
    ODPOWIEDZ

    Gratuluję i pozdrawiam!

  • Maciej Czyszczoń
    Maciej Czyszczoń
    37.248.xxx.xxx
    2018-05-30 19:00 | Temat: SKO
    ODPOWIEDZ

    Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie z Rabki Zdrój

  • spnr7
    spnr7
    83.30.xxx.xxx
    2018-05-30 15:03 | Temat: SKO
    ODPOWIEDZ

    Pozdrawiam serdecznie :) Życzę miłego dnia:)

  • ZSBratian
    ZSBratian
    77.87.xxx.xxx
    2018-05-30 12:15 | Temat: sko
    ODPOWIEDZ

    🌸 🌼🌸 Pozdrawiamy serdecznie :) Życzymy udanego długiego weekendu🌸 🌼🌸

  • MironaSKOWilkowo
    MironaSKOWilkowo
    37.47.xxx.xxx
    2018-05-30 09:42 | Temat: SKO Wilkowo
    ODPOWIEDZ

    Gratululacje.

    Pozdrawiamy cieplutko i wycieczkowo z największego mazurskiego miasta:-)