23.05.2017

Rekordowe potyczki

267 uczniów z 15 szkół podstawowych i 11 szkół gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Zduńska Wola, miasta i gminy Szadek oraz z Zapolic wzięło udział w XVII Powiatowych Potyczkach Matematycznych. Zmagania odbyły się w piątek, 19 maja w Zespole Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach. Dodajmy, iż w tym roku padł rekord uczestników. Poprzedni uzyskano w 2014 roku - wówczas w zmaganiach wzięły udział 254 osoby.

Uczniowie w ciągu godziny w sześciu kategoriach rozwiązywali cztery zadania przygotowane przez Czesławę Knul – prezesa Otwartej Pracowni Rozwijania Uzdolnień „Asymptota”. Następnie prace zostały zakodowane i były sprawdzane przez 21 nauczycieli matematyki.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Marcin Studniarski, Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik i Wójt Gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha.

 img   img

img   img

0
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 0
  • 3